Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi készbetont vegyek?

Mennyi készbetont vegyek?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek! Egy aknaféleséget kell kreálnom. 60*60*80cm. Az addig megvan, hogy zsaluzni kell. 10 cm vastag kellene hogy legyen a beton. Az ajánlás alapján próbáltam kiszámítani, de nekem az irreálisan soknak tűnik.. (ha elvetemült lenne a kérdés, mentségemre szolgáljon, hogy nő vagyok( tudom ez nem véd:D) és ezt kőműves nélkül muszáj kiviteleznem. Köszi:D
2017. jún. 25. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
kb 400kg
2017. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez kb 0,2m3 beton ezt senki nem hozza neked házhoz

egyébként 0,6x0,6x0,8 ez a teljes gödör ürtartalma aztán számold ki a zsaluzott belső ürtartalmat levonod a falvastagságot így 0,5x0,5x0,7 aztán a két érték különbségéböl kijön a falba építendő beton menyisége

2017. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg a másik egyszerűbb megoldás lenne ha vennél a legkissebb zsalukővet abból kirakod a gödör falát kiöntöd betonnal, aztán az aljába is öntesz 10 centi vastagon betont azt kész.enyi betont egy teknőben is kikeversz simán.
2017. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors és szakszerű, emellett kicsit sem szemrehányó válaszokat! Szuperek vagytok! Már csak azt nem értem, hogy ha az a 400 kg helytálló, akkor a 25 kilós zsákból kell vagy 15-16? Hogy kell a térfogatot súlyra átváltani? Tehát azt írod 0.2 m3, ez mekkora súlynak feleltethető meg? Köszönöm
2017. jún. 25. 14:47
 5/5 anonim ***** válasza:

a 0,2 m3 kb 200kg lehet 1 lapát cementhez kell 3 lapát sóder tehát a 200kg beton egy negyede a cement az 50 kg (2zsák) meg 150 kg sóder

sódert nem tudom hogy lehet-e zsákban venni, de biztos akarsz majd valahova szalonasütőt vagy valamit veszel 1m3 sódert az kb 5-6000 ft a cement 750-1000ft/zsák biztos van a közeledben is tüzéptelep valahol

2017. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!