Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire figyeljek oda ha albérlet...

Mire figyeljek oda ha albérletbe költözöm?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, 19 éves lány vagyok és még nincs semmi tapasztalatom ilyen ügyben, félek, hogy átvernek. Jó tanácsokra lenne szükségem! Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 21. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nézz szét alaposan,vigyél magaddal valakit,ne egyedül menj (lehetőleg pasit)

--ha bútorozott,akkor ha van sérült butor,az szerepeljen a szerződésben,hogy nem te tetted tönkre

--viz,gáz,villanyóra állást irjátok le

--kaukcio kerüljön bele,hogy adtad

--felmondási határidő,megszegéséker mi történik

2010. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérd el a csekkeket, hogy lásd mennyi a rezsi. Nézd meg a szomszédokat, azt hogy milyen a ház környéke, a tisztaságot. Egyeztess időpontot, de előtte menj oda és csörögj rájuk hogy hamarabb oda értél és ha nem gond akkor szétnéznél. Így nem lesz idő lefizetni a szomszédot, hogy hallgasson el. ( tapasztalat)
2010. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még készítenék is pár képet beköltözés előtt, hogy ilyen és ilyen volt az állapot.

Ugyancsak érdemes kérdezősködni, hogy milyenek a szomszédok. Nem mindegy, hogy egy nyugdíjas bácsi lakik fölötted, vagy egy vietnámi család, illegális mosodával.

Tisztázd le, hogy a lakáson milyen módosításokat végezhetsz, pl polc felfúrása, szögek beverése, ilyenek. Néha ki van kötve, hogy a lakó semmilyen változtatást nem eszközölhet, néha ahhoz a feltételhez van kötve, hogy akkor csinálhat változtatásokat, ha kiköltözéskor mindent eredeti állapotba állít vissza(ez vonatkozik a festésre is).

2010. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
villanyórát mindenképp, lehetőleg tényleg kérj el csekket, h látsd, mennyit fizettek előző hónapokban... Nekünk volt, hogy a magas villanyszámla miatt 120-ra (!!!!!!!!!!!!!) jött ki a rezsi albiban!!
2010. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hozzáteszem, téli időszakban volt ez. és látszólag minden ok volt az órával, nézegette is a szerelő, bemért minden nagyobb fogyasztású elektronikai eszközt, ha jól emlékszem végül a -régi típusú- villanytűzhely lett hibáztatva, amit amúgy napi 2* használtunk, 1* kávéhoz, 1* meg ebédhez, sorry. Erre azt tanácsolták, hogy hát akkor kevesebbet használjuk még ennél is..... :D :D

2.-dik, vagy 3.-dik eset után kiköltöztünk

2010. máj. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannak elektromos berendezések (hűtő, mosógép, mikro) nézzétek meg, működik-e. Egyezetek meg, hogy ha javítani kell valamit, ki állja a javítási költségeket. Nállunk pl zárat (nem zárbetétet) kellett cserélni, a tulaj azt mondta, nincs egy éve, hogy cseréltette a festetéskor. Ehhez képest alig lehetett kiszedni az ajtóból és minimum 4(!) réteg régebbi festék volt rajta, nem is beszélve arról, hogy évek óta nem gyártják azt a fajta zárat. Először nem akarta kifizetni, mondván, hogy biztos csapkodtuk az ajtót, de amikor elvittük a kiszerelt zárat, kifizette az új zárat (munkadíj nem volt, mi cseréltük) A 2 év alatt egy csomó mindent cserélni kellett: csapokat, WC-t javíttatni, zuhanyt javíttatni, az ablakot az első erősebb szél benyomta (nyáron, jó időben néztük az albit), nem lehetett bezárni rendesen. Ezeket próbáld meg mind megnézni. Nem árt, ha valaki idősebbel mégy (a fiatalokat sokan megpróbálják átvágni)
2010. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


viznél villanynál megnézni mindenképp,hogy csak onantol fizesd ahonnan te használod...

pl: előttem ittlakó nagyonsokat használt,az én 2m3-hez képest ő 3x annyit...nem voltam hajlandó kifizetni...fűtésnél szintén szokott a viz jelentkezni főleg távhőnél,ott sem fizettem ki csak a rám eső részt,20ezerrel kellett volna többet fizetnem ha hagyom magam


megbeszélt időpont előtt menj el,beszélgess a szomszédokkal...idős unatkozó nénik kikotyognak mindent...(igy kerültem el egy olyan albérletet ami olcsó volt,de mint kiderült csótány csak addig van irtva mig beköltözik valaki,utána előjönnek csinálhatsz akármit)

2010. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jesszusom, milyen tapasztalatok! :(

Én eddig három helyen laktam albiban, de semmi ilyennel nem találkoztam. Szóval azért nem mindenki akar átvágni, ne félj :)

Persze az elővigyázatosság sosem árt.


Nagyon fontos: a leendő lakótársaiddal próbálj meg minél többet beszélgetni, ha lesznek. Sokkal rosszabb egy koszos, igénytelen lakótárs, mint egy ugyanilyen szomszéd.

És én ajánlom, hogy ha van rá lehetőséged, olyan helyre költözz, ahol ott él a főbérlő. Egyrészt mert akkor általában nincs rezsi, hanem havi fix összeg (nagyon-nagyon jó, mert nem szívod meg, ha pl. csőtörés van, egyik albimban volt ilyen, köbméterszám folyt el a víz, vagy ha bejön egy hosszú hideg tél, amikor akár a duplájára képes elemkedni a fűtésszámla), másrészt mert ha együtt élsz a főbérlővel, akkor valószínűleg jóban lesztek (ugye előtte sokat beszélgetsz vele) és nem is fog akarni átvágni, míg egy olyan albérlőt, akit életében kétszer látott, simán, másrészt így tuti nem kell semmi felújítást és hasonlókat intézned, mert ő is ott él és a saját lakása és ő oldja meg.

2010. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!