Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletbe költözök egyedül,...

Albérletbe költözök egyedül, mire figyeljek oda? (Pest)

Figyelt kérdés

Illetve melyik kerületet ajánlanátok egy 20 éves lánynak?

Fontos, hogy jó legyen a tömegközlekedés az adott kerületben, a közelben legyen könyvtár, egy-két nagyobb bevásárlóközpont, uszoda és konditerem, beülős helyek, kávézók, és azért viszonylag nyugis legyen.


2010. okt. 31. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

XI. ker nyugis és közlekedésügyileg se rossz, de a IX is jó, mert itt meg közel van minden - nagykörút, kiskörút.


Amikre figyelj mikor választasz: tulaj személye, mintaszerződés tartalma (neked kell-e megjavíttatni, ha valami elromlik, milyen feltételekhez kötött hogy a kauciót visszakapd, stb), berendezés épsége (ha épp szétesni készül a csap, vagy a vécé, vagy leszakadni a redőny, nem túl jó előjel). Ja, és előny, ha olyan helyen van, ami nem a legkönnyebben kirabolható (hátsó udvari eldugott ajtó, vagy többedik emelet).

2010. okt. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Én ajánlom a kisföldalatti vonalán az Andrássy útról nyíló utcákat. A Kodály körönd környéke kifejezetten nyugis, sok a kiadó lakás, jó a közlekedés.
2010. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Utolsó: azon a környéken lehet olcsó albérlet? Az egy marha szép része Pestnek, meg ott tényleg minden jó van
2010. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a belváros! V., VI., VII., VIII. rehab. és a IX. jah és a XIII. Én is itt lakok a párommal a VII.-ben az Andrássyhoz közel(5perc séta a földalatti és a troli is a ház előtt áll meg) és minden közel van! Jah és 40-ért béreljük a lakást....
2010. okt. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy mire figyelj oda?

Pff...a szerződésben rögzített minden egyes betűre.

Én (szerencsére) a másik oldalon állok (azaz én vagyok a főbérlő)

De amit előttem is elmondtak:

a beköltözés előtti állapotról lehetőleg készits fényképet, amiket a főbérlő jóváhagy. ezekre a kiköltözéskor tudsz hivatkozni, hogy " ez már akkor is ott volt / nem volt ott".

A javítások költségeit ki állja (milyen esetben).

A beifeztendő számlákkal való elszámolás menete.

Bejöhet e a lakásba /nem jöhet be. (ha igen, mikor, hogyan....)

minden apró részletre figyelj oda!

2010. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
14. kerület is nyugis, itt a metró, Tesco, Lidl, bevásárlóközpontok (Sugár, Árkád), HÉV, buszok, bent vagy a belvárosban 20-25 perc alatt.
2010. okt. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csak a XI! Buda a király!

és itt is közel van, minden ami egy fiatal lánynak kell, valamint sokkal jobb a közbiztonság, nincs annyi suttyó, meg olyan tömeg mint pesten.

pesten ha kinézel az ablakon, elvétve látsz fát, itt, ahol én lakom, kb csak azt látok, pedig itt van egy köpésre az Allee és a 4-6-os villamos. jah, és közel a Zp is, ha szeretsz bulizni :D ja, és jó az éjszakai közlekedés is.


szóval ha egy mód van rá, ne menj a pesti oldalra.

2010. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!