Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg a magyar...

Igoor kérdése:

Hogy oldjam meg a magyar lakcímet?

Figyelt kérdés
Külföldi állampolgár vagyok,vagyis most már kettős állampolgár. Magyarországon járok iskolába gimibe,de az iskolához kell magyar lakcím. Nekem nincsenek rokonok Magyarországon így nem tudom hova bejelenteni magam sehova. De az iskolába már szóltak hogy kellene. Nemtudom lehet e valahol lakcímet igényelni bérelni ? Most azért nem fogok házat bérelni hogy lakcímem legyen. Kollégista vagyok.

#Magyarország #lakcím #ilovehungary
2017. júl. 22. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a lakcímed, ahol laksz. Nem véletlenül hívják lakcímnek. Ha kollégiumban laksz, akkor a kollégium címét kell lakcímként bejelenteni. Ez a szabályos, jogilag semmi akadálya nincsen.
2017. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia értem. De itt a lényeg hogy "álitólag" Nem abban a városban kell keresnem lakcímet. Hogy valamilyen támogatást megkapjon az iskola. Tudni kell róla nem állami iskola.
2017. júl. 23. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Lakcímet azt nem kell "keresni". A lakcím annak a lakásnak a címe, ahol laksz. Ahol nem laksz, az nem a lakcímed, ha mégis bejelented lakcímnek, az közokirathamisítás. Remélem, nem ezt kéri tőled az iskola. Van egy magyarországi lakcímed (a kollégium), meg gondolom egy külföldi, ahová hazajársz. Ennyivel elégedjen meg az iskola.
2017. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos az iskola ezt kéri. Nemtudom mi legyen. De akkor utánnajárok.
2017. júl. 23. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!