Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy 1000 Ft-os bélyegem....

Van egy 1000 Ft-os bélyegem. Hova, mire lehet ezt elhasználni országon belül?

Figyelt kérdés
2017. aug. 5. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg ún. okmánybélyeg (illeték bélyeg) amit ügyintézéskor az ügyintézési illeték leróvására lehet használni.


Ha nincs szükséged rá, a Postán vissza lehet váltani.


[link]

2017. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem, levélbélyeg. azt is?
2017. aug. 7. 10:48
 3/7 A kérdező kommentje:

ilyen:


[link]

2017. aug. 7. 11:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb súlyú, ajánlott, tértivevényes levél talán kerül ennyibe. Mindenképpen belföldre akarod? Mert határon túlra már pár újság küldése is kerülhet ennyibe.
2017. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Belföldre szoktam küldeni csomagot, csak eddig vatera futárral, aminél nem lehet bélyeggel bérmentesíteni.

Az egyik ilyen csomagot gondoltam azzal kiváltani.

Külföldre nem szoktam küldeni semmit.

Az ajánlott levéllel az a gond, hogy max. 2.4 cm lehet, az ilyen tömeg pedig hatszáz valamennyi forint szokott lenni. Az ezer forintot ritkán éri el.

2017. aug. 7. 17:54
 6/7 A kérdező kommentje:
most nézem, 750 gramm fölött 1000 Ft kereken. na de mit adjak fel ami 2.4 cm vastag s majdnem egy kiló? vaslemezt? de az meg nem ér annyit. mindegy bélyeget rá filccel megcímzem aztán be a postaládába. fel adom a méhtelep címére.
2017. aug. 7. 18:20
 7/7 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Egy bélyeg ugyanannyit ér, mintha pénz lenne és nem is jár le. Az más kérdés, hogy évekkel később már inflálódik valamennyit. Kizárt dolog, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, hogy fel kell adnod elsőbbséggel egy nagyobb méretű ajánlott, tértivevényes levelet valamilyen hivatalos ügyben. Én egyébként bemennék a helyi postára és ott nekem kicserélnék pl. 10 db 100,- Ft-osra, mert ennek semmi akadálya, ugyanannyit ér. Persze én falun élek, de városon is lehet ismerősöd a postán.
2017. aug. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!