Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vaillant gázkazán fűtőkörébe...

Vaillant gázkazán fűtőkörébe hogyan kell vizet tölteni ha nincs rajta csap?

Figyelt kérdés

kb 10 éves kazán. Nincs rajta betöltést lehetővé tevő csap és a kiengedő sem.

A víz bele van kötve egy alkatrészbe, valószínű hogy ez szabályozza a nyomás autómatikusan (enged be-ki ha kell).

De nem tudom hogy lehetne működésre bírni, ki-be kapcsolás nem segít. Köszi ha valaki tudja.


2017. aug. 7. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez csak fűtő cirkó, vagy meleg vizet is ad?
2017. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szokott igy bekötve lenni.De ha még is ez van,akkor ki kell vági belőle egy darabot legalsó pontján a fűtési rendszerből a kazán mellet ott ahová a leeresztőt kötöd,miután ezt a hibát is kijavítottad.A bejövő vizet addig persze elzárod.

Hiába van az a szabályozó szelep rajta,ha ezen nem lehet leengedni,mert jó,ha valahol a javítások alkalmával leengedhető a víz.A fűtés feltöltő szelepe elé is tegyél egy csapot,ha nincs.

2017. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Frissítés.

Nem az az alkatrész mégsem az ami autómatikusan szabályozná a fűtőköri nyomás, tévedtem.

Tehát akkor olyan csapot, szelepet keresnék ahol a vízet be zudom engedni a fűtőkörbe. Már levettem a komplett burkolatot és nem találom, pedig már jópár gázkazánt használtam és töltöttem fel vízzel, nem először találkozom ilyennel. A nyaralómban is vaillant van de nem pont ilyen azon rögtön ott van az alján a csap amit megnyitva tudok vizet tölteni bele és a nyomásmérőn látom ahol emelkedik a nyomás.

A kieresztő szelep már megvan, tehát amivel a nyomást tudnám csökkenteni.

Meleg vízet is csinál a kazán, egy mellette lévő "boylerben" tárolja. Ebbe a tárolóba megy bele a hideg víz természetesen. Lehet hogy ezen keresztül jut el a kazánhoz valahogy? Köszi mindenkinek.

2017. aug. 7. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem van az...Hasalj alá egészen egy zseblámpával,keress egy akkora gombot,ami kicsivel nagyobb,mint egy üdítős kupak,az lesz az...maga a kazán részét képezi,ne külön keresd!

Érdekessége,hogy nem azonnal nyit,tekerni kell 1~1,5-t mire megidul a víz,-és közben figyelni a nyomásmérő órát(az gondolom van rajta)

2017. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!