Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 10cm vastag vasbetont mivel...

10cm vastag vasbetont mivel lehet feltörni?

Figyelt kérdés
Csak ipari útépítő légkalapáccsal? Van egy fúrókalapácsom, azzal próbáltam meg vésni, de ezzel keserves lassan tudnám csak elbontani.
2010. máj. 24. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak légkalapáccsal. Hacsak nem gyenge puha beton keverés.
2010. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Vannak erre specializálódott cégek, akik betonvágással foglalkoznak. Ezt javaslom.


Saját kárunkon tanultuk meg, hogy olcsó húsnak híg a leve. Felbéreltünk két embert lélkalapácssal. Napi 8ra munkával elbontották az egy nyolcadát annanak, amit kellett volna, és elvittek érte 50 ezer forintot (bérelték a gépet, annak az érát is felszámították.) Egyí betonvágó cég aztán befejezte az egészet egy nap alatt 150 ezerért.... No comment. Számolj, és okulj a mi kárunkból.

2010. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Másodiknak igaza van, házilag nem érdemes ezzel próbálkozni!
2010. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

elsétálsz a bricostore-ba, kibérelsz egy bontókalapácsot egy napra és szétcsapod. telefonálj oda elöbb és foglald le, hogy bent legyen, van kaukció (25e, ha jól rémlik), de egy napra párezer a bérleti díj. a honlapon fent van minden.


[link]

2010. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De ahogy nézem a géptípusokat ezek is olyan kisgépek, ami nekem is van. Találomra párat megnéztem. Azt írják, hogy 3-5cm beton fúrásához, véséséhez. Nálam 5-6nm 10cm vastag tömör vasbetont kéne teljesen felbontani. Ezen kívül a legközelebbi Bricostroe is 150Km-re van tőlem.
2010. máj. 24. 16:40
 6/14 anonim ***** válasza:

a te kisgéped tud max. 2J ütőmunkát (és az már nagyon profi kisgép). ezek 5x-10x ennyit. a kisgépek mechanikusan ütnek, ezek pneumatikusan.


van máshol is gépkölcsönző, ez ezért ajánlottam, mert én is ilyennel szedtem fel 16nm ajzatbetont meg bevasalt lábazatot egy nap alatt. én is azért próbáltam ezzel, mert a fúrókalapács még csak meg se nagyon karcolgatta.


de nem kell nekem hinned, kihívsz egy céget és egy gatya pénzt kifizetsz. ennyi.

2010. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Céget hívni nagyon drága!

Ha van egy tisztességes Samud, felénk így mondják a 10kg vagy afölötti kalapácsot akkor aval nekiesel s megy mint a kertlocsolás plusz egészséges életmód meg miegymás.

Nah persze ez csak akor érdemes ha járda vagy ilyesmi...

ha lakásba aljatbeton akkor elég az 5 kilós kalapács is mert a nagykalapács ütési energiájára bizony hullhat a vakolat.

Egyet vegyél figyelembe!A betont nyomásra és nyírásra tervezték, vagyis ha hatékonyan akarod törni, kisebb energiával kisebb darabokat törj s elötte egy csákánnyal vagy pajszerral kapard ki alóla a földet úgy könnyebbb..a vasat meg érdemes flexxel vagy valami hidegvágóval elvágni

2010. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat.

Egy régi szennyvízaknának a tetejéről van szó, szóval nincs alatta semmi ami tartaná. Így talán könnyebb lesz törni. Persze valamennyire feltöltöm előtte alatt a, hogy ne zuhanjak bele a 3m-es mélységbe.

Szerzek valami komolyabb gépet, kalapácsot, aztán nekiesek.

A kisgépet (1,7J-os) nyomtam neki 15-20 másodpercig és épphogy egy tenyérnyi, 1-2cm vastag darabot sikerült kivésnem első próbára. Mondjuk ha a sarkán kezdeném el, lehet, hogy könnyebb lenne.

3-4cm-es járdát törtem már föl vele, azt köbbé-kevésbé vitte, de ez keményebb "dió".

2010. máj. 25. 19:29
 9/14 A kérdező kommentje:

Ma voltam kölcsönzőbe. 5-6eFt/napért kapok 50J-ost, ami elég komolyan néz ki. Kb fél ember magasságú, saccra 25-30kilós gép, 4-5cm széles vésővel. Hasonló, mint amivel az utat szokták felbontani. Ez már jó lehet?

Egy nap alatt el lehet vele végezni vele a fenti munkát?

2010. máj. 27. 21:37
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nyomod a melot akkor 2-3 ora alatt feltörheted egy 50 kj-os géppel. De vigyázz hogy ha vésel akkor nehogy belessél a leszakadó betonnal eggyüt.
2010. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!