Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a tüzifa nálatok?

Mennyibe kerül a tüzifa nálatok?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő áremelés.Vagy csak itt szállt el ennyire ?

Tavaly a hasított akácot 3000 Ft/q-ért vettük, most 4500 Ft/q.



2017. aug. 31. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Passz, én jofogáson ingyen elvihető bontott gerendákból stb faanyagból úgy betankoltam 2 év alatt, hogy egy 4-5évig nem lesz gondom tüzifára.
2017. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Fát sose súlyra veszünk hanem erdei köbméterre...könyörgöm felejtsük már el ezt a ..... mázsát...
2017. aug. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Megmondanád, hogyan felejtem el amázsát, ha itt a környéken mázsára adjáka fát?
2017. aug. 31. 18:43
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Súlyra nem szabad fát venni. Csak térfogatra.

Zalában bükk, gyertyán, cser, 23000/erdei m³. Akác 22000. +2000Ft fuvar köbméterenként.

Hasított 29-30000\erdei m³ kiszállítva.

1 erdei m³ akác 7-10q.

2017. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Ja! A helyi erdészetet keresd tüzifa ügyben. Ne a svindlereket.
2017. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk nem kerül semmibe, mert nem mi áruljuk, háhá


Nem nagyon értem, miért pontozzátok azt, aki az erdészetet mondja olcsóbbnak. Én se találkoztam még olyannal, hogy a telipakolt furgonból vagy platósról ne egy kis kupac büdös, csuromvizes fa esett volna az udvarra. Nyilván van az az emberfajta, aki a haragját keresi még abban is, amiben nem kéne, hát még abban, amiben lehet is. Aztán addig vásárol ilyen semmirekellőktől, amíg bele nem gajdul. Sose értettem, miért nem lehet elmenni a "boltjába", és legalább megnézni, mit adnak, ténylegesen mennyi. Ha mázsázni akarod, találsz jó táblázatokat köbméterről mázsára, ami légszáraz fára vonatkozik (1,5-2 évvel kivágás utáni, kályhakész állapot, ami 30% többlet kalória fűtésre a friss fához képest, és rengeteg többlet az öntözötthöz viszonyítva).

2017. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A mi környékünkön nincs erdészet, csak a BAUHAUS árul a környéken, erdei köbméteres kalodás fát. Van TÜZÉP, vagy fatelep. Csak azt szerettem volna megtudni,hogy mindenhol ekkorra az áremelés, vagy csak itt néznek hülyének minden embert aki fával szeretne fűteni. Azt viszont már látom , hogy választ nem fogok kapni csak kioktatást.
2017. aug. 31. 20:35
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Azt beszélik drágul.Egyébként mit háborogsz ott a google bütöd hgy tüzép aztán megnézed az árakat. Komoy ember mázsára nemvásárol.
2017. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Te akkor hol is laksz, hogy nincs felétek erdészet?


Igen, el lett mondva ezerszer, hogy mázsára tilos fát venni.

Ha 3000 forintért veszed a vizes akácot, és dobálod bele a kazánba, akkor is jóval drágábban fűtesz, mint gázzal, de ha már 4500 ft, akkor majdnem duplája a gázfűtésnek.

Gázkazánod van?


S a kérdésre válaszolván, itt Komárom-Esztergom megyében is fogyóban van a fa, s ezért drágult.

2017. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Akkor vegyél mázsára és fizess ki két köbméterért 5 köbméternyi pénzt,egészségedre...
2017. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!