Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ausztriába költözök, az...

Ausztriába költözök, az ottani gimnázium diákjai mennyire befogadóak és mennyire rendesek az újonnan érkezetekkel? (11. -et kezdem)

Figyelt kérdés
mennyire befogadóak a diákok, mennyire lehet beilleszkedni, mennyire lehet a tananyaggal felzárkózni. (11.osztály)

2017. szept. 14. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok iskola tele van bevándorlókkal, szerintem örülni fognak neked.
2017. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól beszélt németül akkor nem lesz semmi gond .

Én álltalános 5.-óta itt élek ausztriában az az első év volt kicsit fura itt mert akkor még azért elég nehezen ment a német . Idén végzős vagyok a gimnáziumban , de megyel tovább főiskolára turisztikával kapcsolatos szakot keresek .

Itt a gimiben semmi gond nem volt pedig rajtam kívül mindenki osztrák én meg csak apai ágon , de nem néztek le . Volt egy osztálytársunk tavaj egy japán csaj aki alig tudott 1-2 szot németül angolul se sokkal többet , na aki nem tud németül rendesen azaz nem tudja meg értetni magát az meg szívta rendesen .

Amúgy mondjuk jol beszéled a nyelvet , be került valamelyik itteni gimibe eleinte eléggé fura lesz meg ilyenek , de be lehet illeszkedni . Annyi hogy itt majdnem mindeki köszön mindenkinek nem tudom miért szokás itt , de semmi para nincs lehetetlen . Olyan gimit keress ahol nem te vagy az egyetlen külföldi . Ha vannak ott még magyarok na akkor laza lesz .

Sok sikert !

2017. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt azért tudod ugye, hogy bármilyen közösségbefogadásod 90%-ban tőled függ?
2017. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Baden-ba fogunk költözni. A Német nyelvtudásom nem a legerősebb ám amit mondanak azt nagy valószíszüséggel megértem. Reménykedni tudok hogy a rossz nyelvtanomtól eltekinve rendesek lesznek. Válaszaitokat pedig köszönöm.
2017. szept. 15. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha meg érted hogy mit mondanak és értik amit te mondasz nekik akkor semmi gond nem lesz . Én Bécsben élek :)


#2 voltam

2017. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!