Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gimnazista élet Németországban?

Gimnazista élet Németországban?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehetséges?

15 éves vagyok, most kezdtem a gimnáziumot, de régóta ki szeretnék költözni külföldre. Anyukám jelenleg nem keres valami sokat, apámtól 9 éve elvált, de ő nagyon sokat segít pénzzel. A nagyszüleim rendszeresen fizetik a dolgainkat. Azért szeretnék kimenni mert nagyon érdekel, milyen másik országban az élet. Ezen felül anyám is legalább 3x annyit keresne mint most. ( A minimálbér jelenleg kb 1500 euró/hónap, ha ebből levonjuk az adókat, akkor is legalább 380.000 Ft, most 100-at keres havonta.) Amúgy újságíró.

Nagyon jól tud németül, felsőfokú nyelvvizsgája van, élt kinn Ausztriában. Én 8 évig tanultam németet emelt szinten( két tannyelvűbe jártam) most egy középfokú nyelvvizsgám van. Apám nem gond, mert annyira nem vagyok vele jóban, hogy hiányozna. Az egyetlen ami miatt itt vagyunk, a nagyszüleim. Ők 80 és 85 évesek, és már elég rossz állapotban vannak. Szerencsére elképesztően jó kapcsolatom van velük, mert a szomszéd háztömbben laknak, és nagyon aranyosak. Olyanok, mintha a szüleim lennének. Bécsbe még ki is mehetnénk, hiszen minden hétvégén haza tudnánk jönni, de anyukám, amíg élnek, már nem akarja őket itt hagyni, amit én megértek, mert nekem is hiányoznának. Bécs ellen azt hozta fel, hogy napi szinten kell nekik gyógyszert, kenyeret venni stb. Amúgy is beteges mennyi időd vannak együtt. Minden nap ott ebédel, e mellett naponta 5-6x beszélnek telefonon, viccen kívül, a szarás közben is nála van a telefon, akkor i felhívja, ha lemegy a boltba. Szerintem ez beteges, de mivel se munkája, se férje elnézem neki. Mégis mivel tudnám meggyőzni legalább Bécsről, hogy nem kell napi szinten ott lennie... A másik: ha valaki kint járt gimnáziumba, milyen volt? Erős, színvonalas? Kijuthatok pl: Oxforba?

Melyik várost ajánlanátok? stb


Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!:)



2015. okt. 30. 22:58
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:

Én kint élek Németországba es 16 eves vagyok ugy volt hogy itt kezdem a kozepiskolat de akarmenyire is tudsz nemetul en nem ajanlom hogy kimenj tanulni,nagyon erosek az iskolak..vannak amit magyarul se ertesz meg a magyar iskolaba..gondold el,hogy nemetul milyen lenne,gondolom vannak baratid,oket othagyod?

En ezek atgondolva tanulok inkabb magyarorszagon es hetvegente hazajarok a szuleimhez,szerintem gondold at,a nagyszuleiddel meg lehet hogy tobbet kene torodnod hiszen eleg oregek,ne hagyd oket magara!

2015. okt. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
Én kint éltem két évig. Én csak ajánlani tudom. Próbáld ki magad külföldön, nincs ezzel semmi baj. Kiszélesül a látóköröd, megismersz egy másik kultúrát és megtanulsz egy idegennyelvet. Ez csak előnyt jelent a többiekkel szemben.
2015. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
51%

"A minimálbér jelenleg kb 1500 euró/hónap, ha ebből levonjuk az adókat, akkor is legalább 380.000 Ft, most 100-at keres havonta.) "


Viszont az arak sokkal magasabbak, igy lehet meg szarabbul tud megelni kint mint Magyarorszagon... Hulyeseg atszamolni magyar penzbe, nem jelent semmit.


Gimnazistanak meg nem lehet csak ugy kijonni. ha kikoltozik a csaladod akkor keresnek neked valami iskolat, de abban nem biztos hogy lesz koszonet.

2015. okt. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

És Ausztriában barátibbak az árak?

Miért ne lenne köszönet egy német középiskolában?

2015. okt. 31. 11:57
 5/33 anonim ***** válasza:

Azért, mert más a német oktatási rendszer, más erősségei vannak mint a magyarnak. Teljesen más területekre fektetnek hangsúlyt. Amit otthon tanultál, annak a nagyrésze használhatatlan lesz, viszont sokmindent be kell majd pótolnod.


Nem barátibbak ausztriában sem az árak, hanem kb. egyformák Németországgal.


Én Németországban élek 2 főre pl. csak a bevásárlásra 300 EUr megy el, és az még olcsó. Autó, biztosítás havonta 100 EUR, benzin 100-150 EUR, lakásbérlés a mi esetünkben (falu) 500 EUR (ez nagyon olcsó). Most akkor még semmit nem vettél magadnak vagy anyukád magának és máris elment a "minimálbér" (nettó olyan 1200 eur 1 gyereket egyedül nevelő szülőnek)

2015. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Nincs autónk, szóval arra nem kéne költeni. DE ha anyukám, mivel diplomás, többet keresne mint a minimálbér-mondjuk 2000e körül- és abból nettó megmaradna kb. 1500, 700 a lakás, 200 a vásárlás, 300 a számla, stb, még mindig maradt 300 euró. Javítsatok ki, ha rosszul értelmezem.
2015. okt. 31. 15:28
 7/33 anonim válasza:
Hozzá lehet szokni a német oktatási rendszerhez. Nekem is sikerült. A második tanévben amit kint töltöttem már a legjobbak között voltam a bajor gimnáziumban.
2015. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
De sok helyen abba a 700 euróba ami a lakás, beleszámít a számla is, szóval 600 euró. Akkor vonjuk le kb. 300-at egyéb költségekre, amikről nem tudok. Adjunk hozzá 200-at ami jön az otthoni lakás albérletéből(nem az amiben lakunk) szóval nem értem milyen kiadások miatt ne maradna több, mint itthon. Ha figyelünk.
2015. okt. 31. 15:33
 9/33 anonim ***** válasza:
"Nincs autónk, szóval arra nem kéne költeni. " Hát, ott kintn majd muszáj lesz, mert a tömegközelekedés drágább, mint az autó. Sokkal. Szóval vagy kifizetsz 2 főre a fent említett benzin/autópénzt kb. dupláját, vagy veszel egy autót... :)
2015. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
"200 a vásárlás" A büdös életben nem eszel itt ennyiből 2 fővel, amikor egy kenyér 2-3 euró. Ne szivass már.
2015. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!