Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes kazánnal fűtők, kinek...

Vegyes kazánnal fűtők, kinek mi a legjobban bevált tüzelő?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tüzelő anyag vált be a legjobban? Milyen kazánban? Minden fűtéssel kapcsolatos tanács véleményt szívesen olvasok!
2017. szept. 20. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:

száraz vegyes fa....+ néha szén.

Meg a puffer

2017. szept. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van mindenféle, de egyáltalán nem hiszem, hogy a vegyes tüzelés olcsóbb a gáznál. Amikor röpködtek a mínusz 17-20 fokok sem volt több a számla 30 E-nél. Tehát egy ezres sem volt naponta. Persze ha tudsz "olcsón" (értsd: lopott tűzifát) szerezni akkor azt nem veri semmi.
2017. szept. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ami épp olcsó és száraz fa. Egyébként én nyárfával fűtök. Megveszem az erdőről márciusban. Összevágom és őszig megszárad. Tüzépen vizeset árulnak drágán mázsára. Ha 15 erdei köböt veszek az 150 ezer forint. Ez biztosan elég még marad is vagy 3 köb így következő évben csak 10 erdei köböt veszek. Aztán megint 15- öt. Mivel ilyen kemény tél volt nem ártott volna kis száraz kemény fa is de nem volt. Most vettem 5 erdei köb akácot is. Ezt több évre beosztom rásegíteni. Mindíg szokott maradni fa. Olyan 22 erdei köb biztos van össz vissz.
2017. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha van a közeledben lignitbánya (vagyis, olcsó a szállítás), akkor annál olcsóbb tüzelés nem létezik vegyestüzelésűben, talán a gázfűtéssel van egy árban.

Ha rönkben veszed és otthon vágod össze, az kb. egy kicsivel drágább, összevágott fát venni meg még sokkal drágább.

A közelünkben van alacsony kéntartalmú lignit (bár hamarosan betiltják), ha ez szárad legalább fél évet, akkor nagyon jól fűt, én ezt venném, ha gázom nem lenne.

Kipróbáltam mindent, ezért van összehasonlítási alapom.

2017. szept. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Én jelenleg kemény fával és szénnel együtt kísérletezek. Barna szén bánya van itt pár kilométerre borsodban, Ormosszen Kft. Így jó árában tudom venni. Hát én a gázzal szemben kételkedem, hogy annyiból ki tudnám fűteni a hazat mint vegyes tüzeléssel. 150negyzetmeter, két szint és 8 radiátor. Bár nincs tapasztalatom a gazzal. Ha kerdezhetem meg milyen kazanokkal fűtotok?
2017. szept. 21. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Vegyessel olyan 260ezer volt egy tél,nem tudom olyan 21 fok körül lehetett bent mert én állandóan leszabályoztam a radiátorokat,mert nekem már ez is meleg (puffer van)

Gázzal a 20 fok 300ezer (5főre a használati meleg víz is benne van) még nincs szigetelve a ház és még a felébe régi szellős nagy polgári ablakok vannak és azon a részen nagy belmagasság is. 140m2 9 radiátor

Nem igazán volt kérdés az,hogy hagyjuk a fenébe a vegyest,mert nem éri meg a macerát nekünk. Persze ha olcsón jutnánk fához stb nem lenne kérdés...de így.

2017. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gáznál kihagytam,hogy az éves fogyasztásunk annyi és nem csak a fűtési szezon
2017. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok.

Sima, régi szerkezeteim vannak (a gáz az parapetes cirkó), semmi modern technológia vagy puffer.

A puffer erősen megdobja a fa vagy bármilyen vegyesben eltüzelt anyag hatásfokát, szóval ha ilyened lenne, akkor más lenne a helyzet.


Amikor elkezdtem főleg fával tüzelni vagy 7 éve, akkor azt tapasztaltam, hogy a hasítottan vett fa meg a gáz ára nagyjából egyforma.

Azóta a faárak elszabadultak, a gáz ára meg csökkent.


Az átállás előtt-után voltak kábé egyforma fűtésigényű telek (napi szinten figyelem a meteorológiát), tehát ezért gondolom, hogy reális volt az összehasonlítás.

Tavaly már ismét főleg gázzal fűtöttem, de a tavalyi, a '80-as évek közepe óta nem tapasztalt extrahideg télen nyilvánvalóan nagyon megugrott a gázszámlám (pontosan még nem tudom), viszont ugyanígy megugrott volna akkor is, ha fával tüzelek, mivel 2 hónapon keresztül 2 nap kivételével minden nap fagyott, heteken keresztül nap közben sem volt plusz, ilyesmit a fiatalok még nem éltek meg.

2017. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Totya lemezkazán
2017. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!