Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elmagyarázná valaki egy...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Elmagyarázná valaki egy nőnek, hogy a villanybojler helyett érdemesebb lenne-e gázbojlert venni? Milyet jobb venni? Hőtárolósat vagy átfolyósat? Melyik miért jobb, mint a másik?

Figyelt kérdés
Köszi szépen!

2017. szept. 21. 20:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lenne megoldás a spórolásra, - ha egyedül vagy - hogy esetleg egy kisebb villanybojlert tetess?

Ha eddig 120 literes volt, akkor lehet elég lenne egy 80 literes is.

És akkor egy csomó gáz,- és kéményszerelési költségtől mentesülsz.

Egy személy esetén nem lehet akkora a kétfajta készülék fogyasztása között a különbség, hogy megérje belevágni, mert 100 év alatt lesz nyereséges.

2017. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

1 főre elég az 50 l villany bojler is .Sokkal könnyebb a fűrdési hőfokot beállitani,ezáltal nagyon sok vizet tudsz megtakarítani .Gondolom fűrdésnél nem végig folyik a beállított meleg víz,szappanozáskor el van zárva .Majd kezdődik minden előről,hőfokbeállítás,és közben is folyik el a víz.Villanybojlernél szinte azonnal jön a kívánt hőmérsékletű víz .A villany bojlerek nagyon jól szigeteltek,több napig képesek megtartani a meleg vízet.

Aki kevés melegvizet használ,annak nem érdemes éjszakai áramra kötni. 45 foknál nem érdem magasabbra állítani a hőfokot,igy a vizkövesedés minimum szinten marad .

Az áramütés kivédésére meg pár ezerélt felszerelnek egy FI relét .Félnapos gáz,vagy áramszünetnél,azért még van melegvíz .

2017. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Alain Delon ***** válasza:
100%

Szerintem gondolj meg egy ilyet. Nekem is ilyen van. Kis helyigényű, egyszerű, olcsó a bekötése, csak addig melegít, amíg használod a vizet. 20 Amper minden házban van, ami ennek kell, tehát nincs szükség teljesítményemelésre, de ezt egy villanyszerelővel meg tudod beszélni.

[link] (Az oldalon tévesen bojler van írva, de ez átfolyós.)

Itt a gyártó oldala. Böngészhetsz a termékeik között. [link]

Én az enyémet innen rendeltem: [link] . Korrektek, mert a csomagból, amit küldtek, lemaradt a szerelvény, amit jeleztem feléjük email-ben, és díjmentesen pótolták. Szóval nekem ezzel csak pozitív élményeim vannak.

2017. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Sose tudjuk meg benn van e a gáz a kérdezőnél. Ha nincs akkor milliós költség. A hagyományos átfolyóst be se teheted már. Kell rajz 50-60 ezerért. Plusz egy készülék. Kéményt ha falon kívűlre ki rakhatod szerencséd van ha nem akkor a kémény arany árba lesz. Munkadíj stb. Sok százezres költség még ha a gáz benn is van. Sose hozza vissza az árát még ha olcsóbb is lesz, Pláne ha hitelből csinálná az ember akkor meg megtérülésről is kár beszélni. Szerintem gyorsan felejtsd el. De ha van elektromos átfolyós mint írják azután érdemes utána nézni.
2017. szept. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a jó válaszokat!


Igen, bent van a gáz és a fürdőszobában is ott van a bojler alatt a gázvezeték amire csak rá kellene csatlakozni. A kémény is a fürdőben van, csak nem ott, ahova majd kötni kell a gázbojlert.

De szerintem, ahogyan írjátok nagyon költséges a gázbojler bekötése, akkor inkább elfelejtem az egészet.

Vagy veszek egy kisebb villanybojlert, és ezzel le lesz tudva a meleg víz ellátás a lakásban.

Köszi szépen még egyszer!

2017. szept. 22. 10:41
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha ott a gáz feketén be lehetne kötni egy átfolyóst a kéménnyel meg kiállni a tetőn csak az a gond hogy nem vállalnák a felelőséget a bekötésért nem is hiszem hogy bárki megcsinálná. Még akkor se ha régen lehetett ilyet és nem hullanak most se az emberek ezek miatt. De nyílt égésterűt nem jó oda tenni ahol fürdesz.
2017. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogy akarok én feketén csináltatni semmit.

Van nekem elég problémám így is.

Szóval ezekből adódnak a problémák egyes házakban, ahol feketén csinálták a gázbekötések egy részét.

Az viszont tényleg nem jó, ha nyílt égésterűt szereltetnék oda, ahol fürdök.

Köszi szépen a választ!

2017. szept. 22. 13:43
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt átfolyós gáz, nagyon utáltam, mert csak akkor melegített, ha erősen megnyitottam a csapot. De akkor még hideget kellett hozzá adni, zuhanyozásnál egyrészt vágott a víz, másrészt egy zuhanyzáshoz két kád vizet használtam volna (kicsi kádunk volt). A vízhőfok alacsonyra volt pedig állítva.

Kézmosáshoz se lehetett kevés meleget használni, mert akkor nem kapcsolt be a nyomáskapcsoló, hanem meg kellett nyitni emberesen.


Elektromos bojlernél meg lehet csinálni, ha nem kell konkrétan forró víz semmire, hogy letekered a hőfokot, és akkor használatkor csak minimális hideget kell hozzá keverni.

Minél kevésbé forró a víz a tartályban, annál kisebb a tárolásból adódó hőveszteség, és annál kevésbé vízkövesedik.

2017. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az lesz a legegyszerűbb megoldás, ha parapettes bojlert (falon kívülre szellőzőt) veszek, ha megtudom venni, (attól függ mennyibe kerül).

Ha nagyon drága lenne szakember által a felszerelése is, akkor hagyom a csudába az egészet.

A gázcső pontosan a villanybojler alatt van, abból az elgondolásból, hogy bármikor rá lehessen csatlakoztatni.

Most a vizet vezérelt éjszakai árammal fűtik fel, ha jól fejezem ki magamat.

#18-s Válaszoló!

Köszönöm a hasznos információt neked és mindenkinek.

Majd a bojlert még kisebbre fogom tekerni, most kb. olyan 40°C-os a víz hőmérséklete. Kevesebbet azért nem fürdök, majd csak módjával engedem meg a vízcsapot, igaz eddig is spóroltam a vízzel, a WC öblítéshez is szürke vizet használok.

2017. szept. 23. 18:04
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Azzal is tudsz spórolni, ha lejjebb veszed a hőfokot.

Nem tudom, hány fokra van állítva és hány literes a bojler, de egy főnek 60-80 liter víz 50 fokra állítva bőven elég. Még azzal is lehet spórolni, hogy egy-egy napra kikapcsolod, amikor nem készülsz fürödni és hajat is mosni másnap. A bojler remekül megőrzi a melegséget, érezni fogod, ha elkezd lassan hűlni. Kéz- és fogmosáshoz tökéletes a langyos víz is.:)

2018. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!