Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelbe mennyire jó vagy...

Panelbe mennyire jó vagy rossz lakni?

Figyelt kérdés
Tényleg vékonyak a falak, minden áthallatszik?
2017. okt. 2. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben a lakások kialakításától és a lakóközösségtől függ.

Hallottam már olyat, hogy ismerőshöz felment az alsó szomszéd, miért húzkodja a bútorokat éjjel, mert a gyerek aludna. Ismerősömnek fogalma sem volt, miről beszél. Pár héttel később kiderült, hogy a zaj két emelettel ismerősömék felett volt.

Nekem sarokszobám volt, két hideg fal, másik kettőn lakás többi része, semmi nem hallatszott sehoggan, kivéve ha felettem csapkodtak, üvöltöttek, gyerek rohangált.

Emeletek közt mindig könnyen átallatszanak dolgok.

2017. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A földszinten lévő a szívemhez nőtt. Oldald egy szomszédom sem lakik benne, de amikor félévente belenéz és bekapcsolja a tévét akkor tényleg zavarni szokott, bár érzéketlen is az a valaki és gondolom hangosabbra állította mint kellene. Az emeleteken lakókkal is akadni szokott csendháborítási probléma. Például bezárva ott hagyja a kutyát és egész nap vonyít.

Iparvárosban lakom, a jól ismert összeszerelő üzemekkel és a szintén jól ismert tulajdonságú főleg albérlő dolgozókkal. Vagyis akiknek "magatartásbeli" problémáik szoktak adódni. :))

Viszont nem kell füvet nyírnod meg hasonlók. Meg közel van minden.

Egy falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, hatalmas területtel. Ahhoz képest 30 éve jól elvagyok a panelban. Persze azt nem tagadom hogy néha amikor valami csendháborítás történik, megfordul a fejemben az hogy milyen jó hogy még megvan az a szülői ház is.

2017. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam oldalról semmi nem hallatszott át, fentről ha trappolt a banya az igen és az nagyon idegesítő is volt egy idő után.

Amúgy sok múlik a lakóközösségen bár általában a tahó prolikkal van tele a panel, a lakások harmada albérletnek van kiadva ahol aztán mindenféle söpredék jön-megy.

Fiatalon ez nem nagyon zavarja az embert.

30 felett aki teheti elköltözik.

Akit zavar de nincs lehetősége elköltözni annak pokol lehet.

2017. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy fiatalon jó. Családot már nem alapítanék ide. Szélső lakás, csak egy közös falunk van szomszéddal, onnan nem hallatszik át semmi, pedig vannak kutyák és egy macska is, meg kisunoka is.

Legfelső lakás, így felülről nem jön zaj, ellenben alulról MINDEN. Minden túlzás nélkül mondom, hogy a klotyón ülve azt is hallom milyet sz*rik az alattam lakó, ha van szerencsénk pont egyszerre menni. Arról nem is beszélve, hogy a szagát is érzem a remek szellőző rendszer miatt... :D

Hallom, ahogy énekel fürdés közben, bömbölteti a zenét, ráadásul mindig ittvan a pereputty (1-3 férfi lakik itt), külföldiek, állandóan megy az ordító hablaty, meg a dínom dánom. Napi 5-10 alkalommal a fűtéscsövet is megütögetik, csak hogy tuti halljam, hogy otthon vannak. Na mindegy. Ezzel együtt is szeretek itt lakni, de örülök, hogy végre saját lakásba költözhetek, ami nem panel.

A lakóközösség változik, tehát elsődleges hátránynak nem ezt mondanám a felsoroltak ellenére. Leginkább az zavar nagyon, hogy iszonyatosan szűkösek a helyiségek. Mindenhol nekimegyek valaminek, a fürdőben örülök, ha megtudok fordulni, bezártságérzetem van. A semminél jobb, de nagyon nagyon örülök, hogy nem panelba megyek tovább.

2017. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30 év után már azt hittem nem zavarnak a zajok... de most a felettem lakót utolérte a 40 év bagó és tüdőrákja van... hát nem kellemes hallgatni a haldoklását...
2017. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
jó lakni igen
2020. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!