Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezeket az ócska...

Hogy lehet ezeket az ócska radiátorokat légteleníteni?

Figyelt kérdés

Nagyon régiek és nem veszik át a beléjük futó cső hőmérskékletét.

Van ilyen műanyag tekerő kalapjuk, de ahányszor csak megpróbáltam azzal a tetején levő csapot megnyitni, mind eltörtek belül.

Fogóval nehezen ki tudtam tekerni a tetején levő csapot, de semmi nem folyt, sziszegett, hiába állítgattam a két oldalsó csapot.


Ötletek?


[link]

[link]

[link]

[link]



2017. okt. 4. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyisd ki teljesen az összes csapot majd a tetején levő légtelenítőt is.

Az a jó,ha sziszeg,mert ott jön ki a levegő.

Addig legyen nyitva még a víz nem kezd el folyni rajta.

2017. okt. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Ami a tetején van az NEM légtelenítő, csupán egy határoló csap! :-)
2017. okt. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magának a rendszernek is vannak légtelenitői,legalább 2

Egyik az előremenőn,másik a vissza térő vezetéken.

Minden külün radiátort úgy lehet,ha légtelenitői használhatatlanok,hogy a felső végén ahol a meleg víz érkezik, a szelepet elzárni,és közvetlen a radiátor előtt a hollandit óvatosan meglazitani.De csak annyira hogy hallani lehessen a levegő sziszegését.Ha nem jön levegő,csak viz,akkor ebben nincs levegő.vissza kell húznia hollandit .Kinyitni a szelepet,és ha érezni a cső átmelegedését,itt indulni is fog a fűtés .

2017. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!