Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol jobb élni, Budapesten...

Hol jobb élni, Budapesten vagy Balaton környékén?

Figyelt kérdés

Főleg azok véleménye érdekel, akik vagy pestiek vagy a balcsi környékén élnek. :)

Hol olcsóbbak az albérletek és maga az élet? Melyik telepűlésen jobbak a fizetések? Melyik táj szebb? Szórakozási lehetőségek milyenek? Hol biztonságosabb?

/ Egy vidéki lány /



2017. okt. 12. 06:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Valahogy minden a Balcsi mellett szól :D

Köszönöm a válaszokat.

2017. okt. 12. 12:48
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Én vagyok a balcsii asztalos, 20as éveimben éltem pesten, számomra azért volt "jó" mert rengeteg szórakozóhely van, ha mentem bulizni biztosan dugtam is valami idegen csitrivel, már bocsánat :)

Könnyű volt füvet és hasist szerezni...

De ezzel ki is fogytak az előnyök... munkába jutás autóval rémálom, tömegközlekedve meg érvényesül a "tömeg" szócska... sok koszos büdös ember... biciklivel csak gyakorlottaknak ajánlom a Bp-i közlekedést...

Szóval egyedül a szórakozás és a szabadidő szólhat mellette, de az vidékről is megoldható felutazással... mondjuk így 35ön túl engem Bp-i szórakozásból már csak az imax érdekel, meg a gyereket néha felviszem múzeumba, állatkertbe, csodák palotájába, vagy csak plázázni, mert falusi gyereknek az is egy csoda...

De ami az élethez kell, az vidéken is megvan, csak itt talán pénzed is marad rá a lakbér, rezsi és kaja megvásárlása után.

2017. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Bihar Valatonon válasza:
Attól függ....én Kecskemétről költöztem Veszprémbe. Esélyes volt pest is, de a Balaton nyert. Pest szép és jó, de be lehet csömörödni a túl nagy élettől is. Meg ne beszélve arról drágább az ottani élet azért mindenképp. Itt legalább 20-25ezret spórolok Kecskeméthez képest is a rezsin havonta.
2017. okt. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
50%
Írta itt valaki,hogy a balatonon drágább a hús.Sokkal olcsóbb
2017. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

Én közvetlenül Balaton parti településen élek (ahova a Kérdező is költözni akar) és szezonban, igen, a SZEZONBAN, sokkal drágább az élet, mint Budapesten.

Persze innen is el lehet menni a multikhoz amikor akció van, de ez nem balatoni lehetőség, hanem országos.

Szeptembertől áprilisig a másutt is ismert árak vannak élelmiszerben.

2017. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Melyik városban élsz? Ha nincs szezon, mennyire csendes a környék? Nagyon vagy csak kicsit?

2017. okt. 13. 21:56
 17/19 anonim ***** válasza:

Bp-n normális albi 120 +rezsi felett kezdődik.


A lakás és ház árak Budapesten 2.5-3x drágábbak mint akár Balaton környékén.


Azért nem mindegy, h egy 54m2-es lakást veszel Bp-n 20-25 millióért és ez nem is frekventált helyen van.

Balaton környékén ennyiért hatalmas kertes házat veszel és még marad is a pénzből.


Bp lehet pub ozni, olcsón drogot venni, alter művész bulikba menni minden nap. Ha ez igény.

Meg könnyű munkát találni de utazgatással napi 2-3 óra is elmehet, büdös van, zaj.

Dunába nem lehet fürödni az uszoda meg 3-4ezer / fő még vidéken jobb uszodákba 700-1000ft a belépő ez csak egy példa.

2017. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Azért ez nem teljesen igaz, ahol én élek jelenleg, ott az uszodába és a strandon is 2-3 ezer forint a belépő. És ez kisváros.
2017. okt. 14. 08:41
 19/19 anonim ***** válasza:

15 vagyok


Márciustól-októberig Zamárdiban, a többi hónapban Lepsényben.

(nyaraló és lakás)

2017. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!