Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minap a villanyszerelővel is...

Minap a villanyszerelővel is megnézettem a szobatermosztátot jól kötötték-e be? Àllítólag jól! Kinti hőmérséklet 16-18 fok szép napos idő van. Lakásban is kellemes a levegő poloban vagyok.

Figyelt kérdés
A termosztát jelzett és beindult a fűtés! Este meg éjjel a kinti 8-10 fokban a hideg lakásban a fűtés nem indul be! Ha valami csoda folytán mégis,akkor is hamar lekapcsol! Utánna hosszú órákig semmi! Lent a szobában 23 fokra van állítva mégis hideg a hőérzet! Az emeleten hidegebb van sokkal a radiátorok is hidegek! Most meg napos jó időben megy a fűtés! Gázszerelő villanyszerelő azt mondja minden ok! Én nem úgy veszem észre,hogy ez normális! Valaki segítsen :)

2017. okt. 16. 11:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: az a termosztátot nem érdekli, hogy kint -30 van vagy +30 fok.

Csak az érdekli, hogy ahol ő van, ott hány fok van.

Ezért fontos az elhelyezés.


Ha az emeleten hidegek a radiátorok, miközben megy a fűtés, akkor levegősek lehetnek. (Esetleg egyedileg szabályozhatóak radiátortermosztáttal, ami rosszul van beállítva.)


Még egy dolog: a termosztát nem hőmérő. Azaz, elég kevés köztük a pontosan mérő. De ettől még jók, csak ki kell tapasztalni, hogy mennyi az eltérés, és eszerint használni. Pl. egy mellérakott hőmérővel meg kell nézni, hogy pontosan mennyi az annyi. Mondjuk, 21 fokra van állítva, de csak akkor kapcsol, amikor az ellenőrző hőmérőn 23 van. Ekkor megtudod, hogy mindig 2 fokkal melegebbre kell állítani, mint amit szeretnél.

Ha meg hol pontos, hol nem, akkor meg veszel egy újat.

2017. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Aki értelmes és segítő válaszokkal reagált,nekik ment a zöld! Köszönöm szépen! :)
2017. okt. 17. 07:59
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálam is bekapcsol én nem foglalkozom vele különösképp, ha enyhe több napig az idő, lejjebb veszem a termosztátot. De van olyan, amikor van kint éjszaka -2- -3 fok, nappal kellemes 13-14 fok, akkor itt is egyszer reggel, s egyszer délután kapcsol be egy időre mivel akkor kezdik a falak befelé sugározni az éjjel folyamán átvett hideget. Jó a hőszigetelés, meg a hőtehetetlensége is nagy a háznak viszonylag. Szóval nincs ezzel probléma szerintem. Volt, hogy kinti 21-22 fokban bekapcsolt a termo, igaz kb. pár percre.
2018. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!