Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hangos zene? " Szeretem...

Hangos zene? " Szeretem hangosan hallgatni a mulatós technot. "

Figyelt kérdés

" Mélynyomóval, erősítővel, beállítva a cuccot az udvaron lévő üres garázsba nyár óta. Szomszéd örjöng. Kér ( többször), hogy halkabban. De úgy nem hallom, és halkan nem szeretem. Kicsit visszaveszek, de másnap újra feltekerem, mert úgy jó. 4 hónap után birtokvédelem érkezik. Majd a bírói fogalmazó ismerősöm megírja a választ. És eladom a házat cigányoknak, mert apósomnak jó sok cigány ismerőse van. Na majd ahhoz mit szól az örjöngő szomszéd?"

Véleményetek?



2017. okt. 18. 19:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Erősítő a szomszéd felé, csumára kitekert "Slayer". De csak addig amíg otthon van. Ha indul valahova akkor látványosan kikapcsolod. Ha ellene sem lépnek semmit akkor neked se ugasson senki.
2017. okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja, tegyél fel valami jó kis death metalt, aztán menj is el otthonról, hogy téged ne zavarjon, ha otthon vagy meg kapcsold ki :-) Ha pofázik akkor meg megmondod neki, hogy ha te se akkor én se.
2017. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk is volt ilyen szomszédunk. Aztán apám felvett magnóra (ajjaj, jó régen volt) valami borzalmas, talán ázsiai népzenét, ami tényleg idegtépő volt. Amikor a szomszéd kikapcsolta az övét, a kerítés tetején elkezdte neki teljes hangerővel lejátszani. Tanult a szomszéd az esetből :-)
2017. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen szomszéd, a fél utca kivolt tőle, és sokszor szóltunk is neki. De falra hányt borsó volt. Aztán egyszer kis cédula volt bedobva, hogy esküvő utáni lakodalom lesz náluk, "kicsit hangosabbak lesznek a szokottnál". Na, gondoltuk, eljött a mi időnk. Volt egy csávó a Mediamarktban dolgozott. Kiderült, hogy valaki az utcában éppen nagy szines TV-t akar venni. A lényeg: kibuliztuk, hogy egy napra egy baromi klassz erősítő hangfalszettet kihozunk, amit másnap visszaviszünk, és levásároljuk az árát és megvesszük a TV-t.

A lakodalom kezdetekor a szomszéd elkezdte nyomatni a komolyzenét. Egy óra hosszát bírták, ránk hívták a rendőröket. A rendőr meg be is csöngetett a komolyzenés szomszédhoz, de az ő elmondása szerint vigyorogva és kacsintva mondta, hogy kicsit hallkabban. Aztán elszelelt.

Este kilencig bírták a lagzisok, aztán elcuccoltak valami szórakozóhelyre. Utána sosem volt probléma a hangos zenével.

És az erősítőből is másnap ledTV lett.

2017. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kertes magánház...

Az én szomszédom bekapcsolta a rádiót,majd berugott,bement lefeküdni. Órákig szólt valami szemét adó. Többször szóltunk-hiába.

Azután egy elektromérnök haver csinált egy jelzavarót,azt ráirányítottam. Minden adó jött csak az ő kedvence nem.

Egy hét után leszokott róla,mikor a harmadik rádió is csak zúgott,sípolt az adó helyett.

2017. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A kérdés feltevője, vagyis az örjöngő szomszéd vagyok.

Ma volt az önkormányzatnál a bírtokvédelmi eljárás közös meghallgatása, ahol mindketten megjelentünk. A mulatós zenét hallgató szomszédom váltig állítja, hogy kizárt, hogy hangos a zene, kizárt, hogy én a szobában is hallom a dalszövegeket,kizárt, hogy a poharak zörögnek a szekrényben, hiszen 60 cm vastag a vályog válaszfalam, annak ellenére, hogy egy 17 éves diktafonnal felvettem, hogy mit hallok a szobában, előszobában, kertben, udvaron. Ezeket a hangfájlokat cd-re kiírva mellékeltem a bejelentéshez.( Nem jutott eszembe, hogy okostelefonnal nem csak a hangot, hanem videót hanggal is lehet készíteni. Azt viszont elísmerte, hogy a csatolt cd-n lévő zene az ő zenéjük )Kérdésre jegyzőkönyvbe mondta, hogy a zenét egy kiskereskedelemben kapható házimozi rendszerről( nem tértünk ki a Hertz és Watt körére ) hallgatják nyitott garázsajtó mellett, a rendszerhez tartozik 2 kisebb és 1 nagyobb hangszóró, és a készüléken semmilyen átalakítást nem végeztek. Állítása szerint közepes hangerővel hallgatja úgy, hogyha eltávolodik a készüléstől, akkor is jól hallja. Tagadja, hogy max. hangerővel szól a zene. Szerinte ez nem hallatszik be zavaróan az én utcára néző szobámba, ami véleménye szerint 20 m-re van a hangforrástól. A mulatóst kikapcsolódásként hallgatják. Megemlíti, hogy kiskorú gyermekeiket példásan nevelik, a gyerekek is szeretik ezt a zenét. Amikor az ügyintéző megkérdezte, hogy miért nem hívtam ki a rendőrséget, azt válaszoltam, hogy mivel ez nem vészhelyzet, nem folyik vér, így vélelmeztem, hogy a rendőrség nem érkezik majd meg a zenehallgatás időintervallumában, és nem lesz bizonyítható a hangosság. Zenehallgató szomszédom - jegyzőkönyvön kívül- megjegyezte, hogy majd utánajár, hogy mit tehet a rendőrség, mert sok ismerőse van ott. Én pedig megjegyeztem, hogy úgy hallottam a rendőrségen kívül cígány ismerőseid is van, erre ő azt felelte, hogy jó sok. Megkérdezte zenehallgató szomszédom, hogy néztem-e a Tények-et ( okt.24), mert ott pont a hangos zenehallgatásról volt szó, és nem tudnak ellene semmit sem tenni. Csak sajnos azt nem vette figyelembe, hogy az eset Párkányban (Szlovákia) történt. Szintén jegyzőkönyvön kívül közölte, hogy nem fogja annyiban hagyni, neki joga van zenehallgatásra, mert ez pihenteti, ugyan annyi, mint nekem a pihenésre zenehallgatás nélkül, és ki fog hívni egy mérőembert, ami majd beméri a decibel-t. Kiváncsi leszek, hogyan fog dönteni az önkormányzat, korom miatt már nem igen tudok vállalni egy költözést. Azért számolok be minderről, mert gondolom, hogy vannak még hasonló esetek, hasonló cipőben járó emberek. Amihez viszont a tanácsotokat kérem bármilyen döntést is hoz az önkormányzat: mennyi dB a hangos, amit már nem köteles tűrni a szomszéd ( lakhelyem önkormányzatának nincs decibellel mért hangrendelete), hol kell mérni ( nálam vagy nála). Esetleges tevékenység tiltás megszegésénél a költözésen kívül van-e megoldás, vagy marad a zenei háború és be kell szerezni egy ütős berendezést. Köszönöm, ha segítetek, és köszönöm a válaszokat. ( Egy 61 éves örjöngő )

2017. okt. 25. 20:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó kommentek már arról szóltak hogy szállj be a játékba és kezdjetek egymás ellen hangerő-versenyt tartani, de nem hiszem hogy ez megoldásra vezetne. Főleg ha ott van a többi szomszéd is, akiket most már ketten hergeltek. Amúgy ebben az esetben ha van több szomszéd akkor velük mi van? Tűrnek vagy nem mernek fellépni? Ha többen mondják hogy zavaró akkor annak többet kellene nyomnia a latba.


A történetből amúgy az kezd kirajzolódni hogy vagy megbüntetik/kötelezik a szomszédot, vagy most már csak azért is csinálni fogja bosszúból. Akkor viszont tényleg célszerű akár napi szinten kihívni a rendőröket, mert legalább jegyzőkönyv készül róla ami csak gyűlni fog. Olyan nincs hogy ha valaki rendszeresen és akár órákig hallgatja a zenét akkor ne futna bele a rendőr egy-egy ilyen napszakba.

2017. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A környék " nem gazdag" családiházas övezet középkorú, inkább annál kicsit idősebb emberekkel, itt-ott néhány fiatalabb család. Fehérek lakta. Az általános hozzáállás a tűrés, mert nem akar senki senkivel rosszban lenni, mert ki tudja, hogy mikor lesz szükség esetleg valaki segítségére. Akivel eddig beszéltem, mindenki azt mondja, ha problémája van a szomszéddal, ő ugyan szól neki, és megbeszélik. Én számtalanszor szóltam. Nem szóltam, hanem kértem, hogy egy kicsit halkabban, de nem hallgattak meg.
2017. okt. 25. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!