Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Épített medence, lakásba. Hogyan?

Épített medence, lakásba. Hogyan?

Figyelt kérdés

Egy régi(!!) házat készülök venni, amit mindenképp fel kell újítani. Tehát "szétverni". Egyik helyiségbe szeretnék egy kisebb medencét csináltatni.

1,5 méter mély, és nem túl nagy, kb. 2*2méter.

De ez még csak egy gondolat. Belül szeretném csempével kirakatni, mint a strandokon, és ugyanugy süllyesztve szeretném, mint a strandokon is van, tehát, lehetséges az, hogy a betont feltörni, és így megoldani??

És ha igen, mindezzel milyen szakembert kell keresnem?

26 éves nő vagyok, annyira nem vagyok otthon ezekben a dolgokban. :D


2017. okt. 19. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha az a beton nem alapja a háznak akkor igen lehetséges.

Ha alapbeton akkor ne piszkáld mert a fejedre dől a ház.


Statikus,épitész,valaki aki kiássa,kőműves,burkoló.


Bár egy statikussal mindenképp beszélni kéne,mert ő lesz ott és ő látja. Mi/én csak tippelek.

2017. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy medencénél pára kezelését sem szabad elhanyagolni.
2017. okt. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Most hogy szeretnéd? Kád helyett úgy hogy leengeded mártózás után, vagy hogy mindíg benne van a víz (medence sajátosság). Nem mindegy. Mert ha konkrétan medence akkor oda kell villany is a vízforgatónak, esetleg a szivattyúnak ha a csatorna magasabban van mint a medence alja. Ötletnek jó, de egy csomó kérdést felvet a megoldással kapcsolatban.
2017. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kádnak szeretném hanem medencének, állandóan töltve. Azt tudom, hogy kell valami ami forgatja a vizet, de igazából azt sem tudom, azt hova kellene tenni, és azt sem, hogy a víz mitől lesz télen langyos. Ez egy ötlet még csak, amit később szeretnék megvalósítani, de egyedülálló nőként nem is igazán tudom mit és hogy...és kihez forduljak. Nőként nincs olyan rálátásom ilyen dolgokra,
2017. okt. 20. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Roppant drága a fenntartása úgy, hogy elfelejteném.

A kipárolgó vegyszerek meg mindent tönkre tesznek!!!

2017. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

A beton talapzat bonthatóságát építész tervezőmérnök tudja kiszámolni, megmondani. De valószínűleg egy kimondottan medencés cég ezt is intézi, van szakemberük. Azokat is meg tudod beszélni ilyen céggel amikről a válaszolók írtak. Teljesen külön szakág külön szakemberekkel. Medencénél más a csemperagasztó és fugázóanyag is, olyan ami bírja a folyamatos vízterhelést. A gépesítése sem olcsó és annak is kell hely. A vizet keringetik és így szűrik, tisztítják, valamint fertőtlenítik. A légtér páramentesítése is fontos különben penész lehet belőle. Téli használatra érdemes lehet padlófűtés ha nincs kedvünk a hideg járólapon tapicskolni és ez is költség, bár nem kell full területre, elég egy egy sávon is. A 2x2 métert megfontolnám a 1,5 m mélységgel. 1,5 m mélység úszásra való de ebben nem tudnál úszni. Kérdés a hely. Szóval 2x2 helyen praktikusabb a felszín alatti pados megoldás mint pl így:

[link]


A helyiséghez is igazítanám a dolgot. Kellemesebb ha van körülötte tér, minimum sok ablak, kellemesebb ha van egy kertre néző nyitható üveg fal. A medence körül is legyen terület, jó ha körbejárható. Beülés közben is oda lehet tenni ezt azt a medence szélére. Érdeme jól variálható világítással megoldani, hogy hangulatos legyen. Jól jöhet ha van mellette hely tv-nek és ital hűtőszekrénynek. Kis helyiségnél fontos szerintem, hogy ne érződjön túl zártnak vagy sivárnak, legyen a sarkokban növény vagy szobor. Megfontolandó a férőhelyek kialakítása is amikor vendégek vannak akkor jól használható legyen. Ha jut hely kellemes még odatenni egy mini kerek kávézóasztalt 2-3-4 székkel.


Elsőre ne dönts túl gyorsan, nézegess cégeket, olvass a témáról. Ja a víz a melegítéstől lesz meleg. Az építési és fenntartási teljes és tételes költségét is meg kell majd kérdezi. Lehet beszélni több céggel is nem csak az ár miatt hanem a repertoárjuk miatt is.


ötleteknek és nézelődni:

[link]


[link]


[link]


[link]

2017. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyanítom, azért akarsz régi, felújítandó házat venni, mert jobb állapotúra, újabbra nem telik, új építésére meg főleg nem.


Nos, egy medence fenntartási költségei több tízezer forintba kerülnek havonta (akár százezer is lehet), a kiépítése pedig jócskán túl van az egymillión, ha normálisan leszigetelt medencét akarsz. A helyiséget amiben építtetnéd, azt is vízállóvá kell tenni, mert állandóan folyni fog mindenen a víz odabenn (medence vizének nagy fokú párolgása következtében).


Gondolj bele, 2x2x1,5 = 6 m3 víz. Ezt állandóan melegen (vagy legalábbis langyosan) kell tartani ahhoz, hogy használható legyen (ki a fene akarna 10 fokos medencébe belemenni), mert a felfűtési ideje legalább fél-egy nap. Ennyi vizet állandóan melegen tartani, ráadásul úgy, hogy teljesen nyitott, tehát nagy felületen tud párologni belőle a víz, az nagyon nem tartozik az olcsó mulatságok közé. És ez még mindig csak a fűtés, még nem volt leeresztve, keringetve és szűrve benne a víz, stb.


Ezekből kifolyólag ez egy szép és aranyos terv, de gyanítom, hogy nem a te pénztárcádhoz van méretezve.

2017. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Utolsó, egyedülálló vagyok, és így is tervezem a továbbiakra is. Külföldön dolgozom, nem keresek rosszul.

Építeni fölösleges lenne, egymagamra, és valljuk be, egyedül egy nőnek nem is olyan egyszerű, hisz nem látok bele ezekbe a dolgokba (legalábbis nem úgy mint egy férfi). Azért dolgozom, hogy megteremtsem magamnak amit szeretnék.

2017. nov. 5. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!