Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akinek öntöttvas kandallója...

Akinek öntöttvas kandallója van, vagy ért hozzá, segítene nekem?

Figyelt kérdés

Azt mondta valaki, hogy egészen a falig lehet tolni, mert állítólag a hátulja nem melegszik fel, maximum langyos lesz.

Tényleg így van?

Kályhacső méretezéshez kellene ezt tudnom.



2017. okt. 21. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Miből van a fal? A tégla nem fog kigyulladni.

Ez az egészen a falig tolás gondolom annyit jelent, mint egy szekrénynél, hogy 5 centi azért marad.

Ennél több minek?

Persze, hogy a fal mellett van a helye.


Ez a kandalló megvan már neked, vagy csak tervezed?

Mert nem a legjobb.

Nekünk volt 2 télen, büdös is nagyon, meg nem tartja a hőt.

Az a baj ezekkel az öntöttvas dolgokkal, hogy csak addig ontja a hőt, amíg ég benne a tűz, de utána nagyon hamar kihűl.

Ez éjszaka elég gázos, reggel megfagysz majd, vagy ha munkából hazaérsz, jéghideg lesz a ház.

Persze ha csak ez van, akkor ez van, de ha még nem vetted meg, akkor inkább egy hordozható cserápkályhát vegyél, akár használtan, jófogáson.

Órákig tartja a hőt, ha éjszaka nem raksz rá, akkor sem hűl ki teljesen, és ha reggel megpakolod, akkor még délutánra sem hűl ki teljesen a szoba.

2017. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Megvan. Kaptuk.

De egy brutál nagy dög, egy német Spartherm kandalló, amilyet ma már nem is gyártanak, de ez annak ellenére, hogy régi, kétszer nem volt használva.

Állítólag 20 éve 300ezerbe került, tehát egy komoly darabnak kell lennie, de úgy is néz ki.

Ha a tetején levő csőre csatlakoztatom a könyököt, akkor csak kb. 2-3 centi lesz a faltól.

Nappali használatra lenne, mert egyébként konvektoraink vannak.

Tegnap kipróbáltuk 5 vécépapír gurigával és egy virágcsokornyi száraz gallyal és ezzel is átmelegítette a szobát, úgy, hogy legalább 30 percig égett benne ez a cucc.

Ezért gondoltam, hogy kérdezek, mielőtt igazi fűtéssel szétégetem mögötte a vakolatot és a falat.

2017. okt. 21. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Én azért több helyet hagynék, mint pár cm, legalább 10. Jobban jár a levegő ott is, könnyebben lesz meleg.

Samott van benne?

2017. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Gondolom igen, bár nem kikenve van, hanem téglák vannak alul-felül-oldalt valami sínszerűségben.

Én is arra gondoltam, hogy kellene vagy 10 cm, de akkor nem ér a kéményhez. Ekkora fekete, dupla vastag csődarabot meg nem tudom honnan vegyek, ami milliméterrel nagyobb, vagy kisebb a könyöknél, hogy szorosan rá, vagy bele lehessen húzni, de a kéménybe csatlakozó fele viszont pár milliméterrel kisebb, mert különben nem megy bele a kéménylyuktakaró lemezbe.

Hú, ezt sikerült jó bonyolultan leírnom, bízom benne, hogy nem csak én értem!:)

2017. okt. 21. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem is kapsz olyan csőmèreteket, azt szűkìteni kell a másikba. Egy kerek csőrű fogóval be kell "hullámosìtani"- hajtogatni ès akkor szűkebb lesz. Ès a kèmèny felè haladva a csővèget szűkìteni kell, ùgy egymásba tolni. Fordìtott toldásnál a szobába megy a füstgáz.

Min 10cm a faltól sztem is kell.

2017. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Hát ez házilag nem fog menni!:(

Baromi vastag, dög nehéz vascső van hozzá, amit léptelenség kézi erővel hullámosítani.

És ha vennék egy ilyet?

Mondjuk ez csak 1mm-es, de talán ezen a kis szakaszon még elmegy

[link]

2017. okt. 21. 23:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk öntöttvas kandallónk van, beépítve. A beépítés miatt nem tudom megmondani pontosan, hány centire van a faltól, de a hátsó faltól 5 cm-nél nincs nagyobb távolság, talán még kevesebb is, és ugye körbe van építve ytonggal, tehát oldalt majdnem hozzáér. Nekünk is azt mondták, hogy nem gond ez, nem melegszik át annyira, hogy bármi gond legyen belőle. Tavaly egész télen használtuk, és most már idén is egy ideje, semmi probléma nem volt vele. A fal mellette tényleg csak langyos.

A mienkben nincs samott.

1. válaszolónak: ha büdös, akkor valami nagyon nem oké. Nekünk csak első használatnál volt büdös, de ezt mondták is, hogy első begyújtásnál szaga lesz, mert leég rajta valami bevonat. Azóta nincs szaga, és füstszag sem szokott lenni. A kandalló a konyha-nappaliban van, ez egy 40m2-es helyiség, azt teljesen jól kifűti, és ha este parázsnál elzárjuk a levegőbeáramló nyílást, reggelig tartja a meleget.

2017. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha neked egy csonk jön ki a kandallóból, akkor arra egy tágìtott vègű cső kell. Az öntöttvas nem alakìtható.

Esetleg egy szorosan belepasszoló cső is elmegy ha jól zár körbe. De utána a füstnek megfelelően kell összerakni. ( megjegyzem, hogy gáznál pont fordìtva rakják a csövet, a visszafolyó kondenzvìz miatt. Ès ragasztós alu szalaggal zárják le)

2017. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

A kandallóra csatlakozó csővel és a rákerülő könyökcsővel semmi probléma, az megvan, passzol.

Az volt a gondom, hogy így, ezekkel a csövekkel csak úgy tudom a kéménylyukba bevezetni, hogy csak 1-2 cm-re lesz a kandalló hátulja a faltól és arra kerestem a választ, hogy másnál is van e így, nem égeti e szét a falat.

2017. okt. 23. 09:37
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Köszönöm mindnyájatok segítségét, minden hozzászólásban találtam hasznosat és elgondolkodtatót.

A kandallót nem tudom 10 cm-re tenni, csőprobléma miatt, ezért végül a következőt találtam ki "Biztos, ami biztos!" alapon:

Teszek mögé ilyen lapokat és akkor maradhat a kis távolság. (Legalábbis remélem!)

[link]

2017. okt. 23. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!