Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A "kéményseprést", ellenőrzést...

A "kéményseprést", ellenőrzést magadnak csinálod/csináltad vagy kéményseprővel?

Figyelt kérdés
2017. okt. 31. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
30 éve magamnak csinálom, a kéményseprő csak a pénzért jött minden évben. Soha még a kapun belülre se jött.
2017. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért én csinálnám, amikor ingyenes?!
2017. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát azért, mert ha ki kell szedni a kormot, akkor én jobban tudok vigyázni a tisztaságra, úgyis nekem kell megmutatnom mindent. Mit, honnan, hova.


Az ellnőrzést is kb 3 perc alatt megcsináltam.

(Fölmentem a padlásra és tükörrel megnéztem.)



Már 15 évesen nagymamámmal ketten megoldottuk.



A gázfűtésnél meg még kormolási munka sincs.

2017. okt. 31. 09:05
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk a kéményseprő nem barmolja össze a lakást, mivel minden évben rendbe tetetjük a kéményt, alig van benne korom és azt is lehet ember módjára kezelni.

Ebből adódóan nem, nem csinálom magamnak, ahogy a cipőmet sem sarkalom meg és a vakbelemet sem veszem ki.

Viszont nagyon jól főzök!

2017. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Soha nem csináltam magamnak, nem volt előnyösebb nekem vesződni vele. Bizonyos dolgokat nem szívesen csinálok.


Viszont ez már a múlté, mivel évek óta nincs kéményem :)

2017. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Én nem tudom, honnan jönnek ezek a "legendák" de nálam még soha nem hagyott koszt maga után kéményseprő, tisztességesen elvégzi a munkáját észrevesz olyan hibát amit én mint laikus nem vennék... egyszer olyan hiba volt, amitől a kecó is leéghetett volna...

Leellenőrzi a kényényt, aztán kap borravalót...

2017. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

A kéményseprés soha nem volt ingyenes.Ha dolgozott,ha nem,évente 1 x megjelent a pénzért,ami be kellett neki szedni .

Hogy a jövőben ez hogy lesz,erről ép ma döntött az ország gyűlés .

2017. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így igaz. Lényegében egy adó volt a kéményseprési díj, amit a kéményseprő szedett.

Eszébe se volt a kéménnyel bajlódni.

Biztos nem így működöt mindenhol, de nálunk ez volt a szokás évtizedekig.

2017. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk én hívtam ki, mert idén még nem is láttam.

Egy kémény van, annak a seprűzéséért (semmi golyózás) kaptam 3750,-Ft-ról csekket.

2017. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Nálunk én hívtam ki, mert idén még nem is láttam."


Igen, mert tavaly bezették, hogy csak kétévente legyen kötelező ellenőrzés, így csak jövőre került volna sorra mindenki. De most úgy néz ki, hogy ezt is eltörlik.



Nem csodálom, hogy rinyálnak (=tüntetnek) a kéményseprők, mert korábban kaptak fizetést, meg ezek szerint borravalót is, ha hozzányúltak a kéményajtóhoz.

2017. nov. 1. 11:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!