Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A gázóránk megállt, hogy...

A gázóránk megállt, hogy miért halvány gőzöm sincs. Be jelentés után egy szerelő le cserélte. Azt mondta, hogy majd Győrben a szakértő, jelenlétünkben fogja megállapítani a hiba okát. Kinek volt már ilyen ügye?

Figyelt kérdés

2017. okt. 31. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt , semmit se ismerjetek el se írjatok alá vigyetek ügyvédet és vegyétek fel a beszélgetést amennyiben perre kerül sor . Bepróbálkoznak , ritka hogy elismerik hogy a gép rossz és ti rendesek vagytok .
2017. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Kérdés mennyi idő telt el az alatt,amig a mérő nem mért .

Vannak szolgáltatók,akik átlagot számolnak,és ezt akarják a fogyasztóval meg fizettetni,ami a mérő nem mért .Nagyon kényes ügy ez .Isten óvjon mindenkit ilyentől.

Keressetek rá a szolgáltató üzlet szabályzatára .

Ott többet tudtok meg .

2017. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Havonta olvasom,és mondom az óra állását.A múlt havit mikor be akartam mondani,akkor vettem észre,hogy szerintem keveset ment az óra előre.Persze figyelés következett fogyasztottunk, de az óra változatlan maradt. ezek után lett be jelentve,hogy az óra rossz.A szerelő semmi rám terhelőt nem állapított meg, amit a jegyző könyvbe le is írt.Az órát el vitte plombált zyákb
2017. okt. 31. 20:05
 4/13 A kérdező kommentje:
Tényleg észnél kell lenni,azt már látom.Az óra miért állt meg,halvány gőzöm sincs.
2017. okt. 31. 20:14
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.tényleg tanácstalan vagyok.Semmi közöm az óra hibájához!
2017. okt. 31. 20:19
 6/13 anonim ***** válasza:

A szerelők kb. 30ezer Ft fejpénzt kapnak.

Ezért időnként maguk szokták bemágnesezni a gázórát. Hiába van plombált zsákban, ha rátesz egy erős mágnest, mire beér velük a telephelyre, bőven átmágneseződik.

A szakértő meg majd megállapítja, hogy te csináltad.


Ezt nézzed meg!

https://www.youtube.com/watch?v=GBoG-Qjgsro

2017. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Nekem volt ilyen esetem. Pár éve havi leolvasásban voltunk, és fűtési idényben hirtelen leesett a fogyasztásunk. A következő hónapban még kevesebb lett, és ez már gyanús lett nekem is. Kimentem, és azt tapasztaltam, hogy kattog, időnként megáll, majd egy idő után újra elindult. Ez kb három hónapig ment így, már a végén püfölnöm kellett az órát hogy elinduljon és hó végére legyen pár m3 fogyasztásom. Aztán bejelentettem a hibát, mert attól tartottam hogy a szomszéd dob fel, hogy állandóan a gázórát baxtatom. Kijött a helyi erő, de csak azért hogy megállapítsa a hibát, mert hozzányúlnia ilyen esetben nem szabad. A központból jöttek ki valami főellenőrök kb két hét múlva, fénykép, jegyzőkönyv, óra leszerelve, fóliazsákba-dobozba berakva, lepecsételve. Azt mondták elküldik szakértőhöz az órát bevizsgálni, nem-e történt manipuláció, rongálás. Az illető azért megnyugtatott hogy minden jel arra mutat hogy nem, mert minden csövön, csatlakozón éves por, pókháló volt. Azt mondta ilyeneket figyelnek, mert ha túl tiszta a nyomásszabályzó, hollanderek, fogónyom stb, akkor lehet a tulaj leszedte az órát, átkötötte,megbuherálta. Belülről meg azt is megnézik, nem-e kapott vissznyomást, mert attól a térfogatmérő lapátjai elgörbülnek, és megszorul az óra. Ez olyankor szokott előfordulni, ha valaki átalakítást végez a rendszeren, és nem szellőzteti ki rendesen a csőhálózatot, és hegesztéskor bebuffan a gáz. Egy kicsit azért paráztam hogy valamit kihoznak ellenem, még ha nem is csináltam semmit, de aztán nem lett semmi. Azt mondták csak akkor szólnak ha valamit talál a szakértő. A poén az volt, hogy azt a két hetet amíg bejelentéstől számítva kicserélték az órát, az előző havi átlaggal számlázták le, ami kb 2m3 volt. Akkor a gázos azt mondta, az óra mechanikai szerkezet, elfordul néha hogy elromlik, kikopik. Én azt tapasztaltam, hogy korrektül jártak el, ha nem nyúltál az órához, akkor szerintem nincs félnivalód.
2017. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hozzá soha nem nyúltam,csak olvasom,és diktállom
2017. okt. 31. 21:16
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a korrekt hozzá szóllást
2017. okt. 31. 21:19
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

#6 te ritka hülye vagy.

nekem volt már ilyen ügyem, külső behatás nyomait láttak rajta, ezért még a felszerelt állapotban lefényképezték és jegyzőkönyvet írtak.

nem kötelező ott lenni mikor szétszedik, de ha akarsz elmehetsz.

én nem mentem mert tudtam hogy nincs vele semmi, soha nem volt piszkálva.

amúgy meg ez a hivatalos eljárás, ilyen esetekben számolni kell azzal hogy piszkálva lett a mérő, azért állt meg.

azért viszik bevizsgálásra.

2017. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!