Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ariston kondenzációs gázkazán,...

Ariston kondenzációs gázkazán, Computherm Q7RF. Használja valaki ezt a párost?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék,hogy használja e valaki ezt a párost? ARISTON Class Prémium, Computherm Q7RF termosztát.Hogy vált be neki a termosztát?Mert én kb 2hónapja használom,de sokszor mintha meghülyülne a kommunikáció.
2017. nov. 3. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pl Túl nagy a távolság az adó és a vevő között... a falak eléggé nagyon lecsökkentik a hatótávolságot.
2017. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van úgy,hogy az adó(termosztát) már nem kéri a fűtést mert elérte a megfelelő hőmérsékletet,de a vevő még mindig veszi a jelet(világít a led) és megy a kazán. De van,hogy az adó(termosztát)eléri a bekapcsoláshoz a hőmérsékletet és a kijelzőn mutatja az ikonnal,hogy kapcsolná a kazánt,de a vevő nem fogadja.Ekkor nyomok egy TESTet azt fogadja,és valamikor elindul de reggel az első jelenség fogadott.Pl ma sem fogadta a vevő,a a TESTet sem,ujrahangoltam és vissza állt.Tud valaki valamilyen okosítással,infóval segíteni?Örülnék ha akinek ilyen van.Beszéltem már a már a gyártóval is,elöször elem cserét javasoltak,mert azt mondják a VARTAval szokott lenni hasonló probléma.Ez megtörtént.Vagy küldjem vissza,garanciába megnézik.De amilyen szerencsém van ott fog működni.Már gondoltam arra is hogy vegyek egy jel erősítőt,vagy olcsóbb lenne ha ki vitetném a vevőt a folyosóra vagy a nappaliba.Erre a villanyszerelőm azt mondta hülyeség.
2017. nov. 3. 17:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk hát nézőpont kérdése,de 2 fal 1 ajtó és így 8 méter...hát ott már előfordult ilyen ,hogy vagy jó volt vagy nem, éppen mikor,hogy gondolta.

Már egy ideje 1 fal van csak köztük és kb 3 méter, semmi probléma az ég világon.

2017. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálunk kacifántos az út a rádió jelnek de úgy ahogy nyitott.Nappaliban van az adó,ahol igaz vastag fal van de nyitott boltív,plusz a folyosó amin a konyha átlósan nyitott boltív és azon keresztül a spájz ahol van a kazán meg a vevő.De lehet megpróbálom mielött vissza küldöm,hogy ki vitetem a konyhába a vevőt a villanyszerelővel.
2017. nov. 3. 17:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom facebookon nem veled beszélgettem erről, mert ott más kazán rémlik :)
2017. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem.De már jó lenne ha okosodnék ebben a helyzetben.Véleményed van a Computherm jel erősítőröl?Mert láttam van ilyen.Úgy hiszem Q2 a típusa.
2017. nov. 3. 18:35
 7/11 anonim ***** válasza:

A kazánnak semmi köze hozzá,akár egy vasalót is vezérelhetnél vele xD.

Először mindenképp elemcsere,csak az alkaline elemeket "szereti"...pl ilyet vegyél:

[link]

2017. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom,hogy alkali elemet szabad csak.Az volt a VARTA is,arra azt mondta a gyártó,először is azt cseréljem le,mert a VARTAt valamiért nem bírja ez a típus. Energizer vagy Duracell amit ajánlott.Én Energizert vettem.A hét elején cseréltem le.És szerintem azt amit linkeltél.Utolsó nekifutásnak még a hétvégén közelebb rakatom a vevőt a termosztáthoz.Kihozatom a kazán mellöl.És bízom benne hogy a távval lesz a gond.Máshogy nem tudom kiküszöbölni.Mert nem akarom küldözgetni...
2017. nov. 3. 19:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Még egy...

Ez az újfajta már?

A vizszintes nyomógombos?

2017. nov. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen,az újfajta van.Augusztusban lett véve a kazánnal együtt.Még megpróbálom,hogy kitettem a folyosóra a termosztátot.Bízom benne,hogy a jellel lesz a gond,mert akkor kivezetékeltetem nappaliig a vevő egységet.Mert oda szeretném a termosztátot állandóra.A folyosó hűvösebb mindig 1-1 1/2 fokkal.Meg ott van a bejárati ajtó is.
2017. nov. 4. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!