Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ingyenes kémény ellenőrzéss...

Az ingyenes kémény ellenőrzéssel kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Tényleg ingyenes ? A feltárt hibát szankcionálhatják? Származhat e bármilyen hátrányom belőle?

2017. nov. 5. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Én annyit tudok az ingyenességről, hogy 1 kéményért fizettem 2-3 hete 3750 Ft-ot.

Vagy mikortól ingyenes (elvileg)?

2017. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ember legyen a talpán,aki kiigazodik ezen .

Talán pár hete döntött a parlament az ingyenességről,ami majd január 1 után lesz .Pattog itt a labda a katasztrófa védelem ,és kéményseprők közt .Ingyen senki sem akar dolgozni .

2017. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Talán a múlt héten szavazták meg hogy nem kötelező az ellenőrzés. Elvileg ha kihívod őket jönnek és ingyenes. Lehet hogy ez csak januártól. Egyébként a magánvéleményem hogy vesz az ember egy szál betonvasat a végére meg egy kéménykotrót és örök életre megoldódott a gond. Nem vesznek le életed végéig évi több ezerrel. Hogy aztán sok esetbe ki se kotorja. Ha meg vizes fával fűt valaki akkor olyan mint halottnak a csók mert úgyis pucolni kell havonta a kéményt és a kazánt is.
2017. nov. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Már tavaly se fizettünk.... a tv-be volt valami anno,hogy vannak akiknek nem ingyenes mert nem is tudom,hogy miért,mintha valami olyan rémlene,hogy cég van oda bejelentkezve stb

Szóval kijött áttisztította és ennyi, amikor fizetni kellett akkor fizettünk amikor nem akkor nem fizettünk,tehát abba amit csinált nem volt különbség.(most amikor utoljára voltak és nem a mi megszokott kéményseprőnk jött..akkor mondta a pali,hogy majd azért újra kellene vakolni a kéményt..és ennyi)

Ha jól rémlik 2016 nyarától van ingyen.

Ami most a tv-be megy az annyi,hogy nem kötelező tehát nem fog a kapuba állni,papírt hagyni stb hanem ha hívom jön ha nem hívom akkor nem jön. De ugyan úgy ingyen lesz ahogy most is.

2017. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

1-es vagyok

Nálunk (Pest megye) soha nem volt még ingyenes.

És nincs bejelentve cég a házunkba, nyugdíjasok vagyunk mindketten.

2017. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk (Heves megye) ingyenes volt pár hónapja.

Illetve, a cigány kéményseprő elmondta legalább 10 alkalommal, hogy a kéményseprés ingyenes, de ha gondoljuk, adhatunk valamennyit (ő összeget nem hajlandó mondani), de mivel kátrányos a kéményünk, ezért neki hivatalosan meg kellene tiltani a kémény használatát, és X tízezerért kátránytalanítani kellene a kéményt.

Magyarul, ha adunk, akkor nem tiltja le a kéményünket.

A kémény egyébként tényleg kátrányos egy kicsit (nem vészesen, 3 szezonnal ezelőtt lett kibéleltetve), de mivel ez csak tartalékfűtés, ezért nem akarunk feleslegesen költeni rá.

Végül adtam egy 500-ast (elég csalódottnak tűnt), mert így legalább később sem mer problémát csinálni, mert hárman is megesküszünk, hogy pénzt fogadott el.


Még ezt találtam:

"A gazdálkodó szervezeteknek és azoknak, akik csak harmadjára engedik be a kéményseprőt, nem ingyenes ez a szolgáltatás."

[link]


Előző: akkor utána kellene járnotok a katasztrófavédelem legközelebbi kirendeltségén, hogy miért nem volt ingyenes. Vagy átverés, vagy tévedés.

2017. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

"Én annyit tudok az ingyenességről, hogy 1 kéményért fizettem 2-3 hete 3750 Ft-ot. "



Viszont mindenki másnak aki magánszemély,

2016 július 01-től ingyenes a kéményseprés!

2017. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem volt ingyenes az egyesnek, mert cég van bejelentve a lakásba!!

Nekem ingyenes, és szintén Pest megyében lakom!

2017. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

7-8-as!

Értsétek meg!


NINCS CÉG BEJELENTVE A LAKÁSBA!


Ideszkennelném a számlát, de nem vagyok hozzá elég ügyes.

Kaptam mellé egy csekket, ami 3580 Ft- (fentebb elírtam az összeget)

A számla fejlécén a következő van:

Tanúsítvány/számviteli bizonylat égéstermék-elvezetők ellenőrzése, szükség szerinti tisztítása, 4 évenkénti műszaki felülvizsgálatáról.

Számla sorszáma: QC65A0599/83/213949

Magánszemély/tulajdonos/bérlő: Igen

Légtér összeköttetések száma:1

Használat célja: F

Teljesítménykategória: A

Járat szabad keresztmetszete 2/B

Kéményseprőipari tevékenység elvégzése:

Ellenőrzés, tisztítás

Végösszeg: 3580,-

Fizetési határidő: 2017.10.18.


Még 52x leírhatjátok, hogy ingyenes, én 53x leírom, hogy magánszemély (nyugdíjas) vagyok, ez a számla akkor is itt van! ... ÉS NINCS VÁLLALKOZÁSOM!!!!!!!!!!!

2017. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

9-es vagyok


Közben elgondolkoztam, hogy lehet, hogy azért kellett fizetnem, mert én hívtam ki a katasztrófavédelmen keresztül a kéményseprőt.

És miért hívtam?

Mert egész 2017 évben nem járt felénk, értesítés sem volt bedobva, nekem meg fontos, hogy a kémény rendben legyen.

Én nem vagyok olyan ügyes, hogy magam pucolgassam.

Amikor mondtam a bejelentéskor, hogy szeretném, ha jönnének, mert idén nem találkoztam velük, akkor azt mondták, hogy már nem is mászkálnak, (mert nem kötelező!) és hívni kell őket.

2017. nov. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!