Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet otthon, társasház...

Hogyan lehet otthon, társasházban dolgozni?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki otthon dolgozik? Olyan munkára gondolok, ahol ügyfeleket kell fogadni.

Pl. masszőr, fodrász, pedikűrös, műkörmös stb.


Biztonságos az ilyen otthoni munkavégzés?

Szomszédok akadékoskodnak, hogy idegenek járkálnak a lépcsőházban?

Milyen hátrányai, előnyei vannak, ha otthon nyújtunk szolgáltatást?


2017. nov. 14. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Kiváltod a vállalkozóit, engedélyezteted a tevékenységedet, kihívod a szakértőket, akik megvizsgálják a helyiséget, és megmondják milyen munkavédelmi előírásoknak kell megfelelni, havonta fizeted a járulékokat és hirdetsz, ahol tudsz. Szomszédoknak nincs köze hozzá, ha hivatalosan megy. Ha feketén csinálod, engedélyek nélkül, akkor lehet feltűnik valakinek, feljelent és súlyos százezreket fizethetsz.
2017. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk benne van az SZMSZ-ben, hogy nagy ügyfélforgalommal járó munkát nem szabad a lakásokban végezni. Szerintem ilyen munkát nem jó otthon csinálni, sok ember betolakszik a magánszférádba. Inkább bérelj egy kis helyiséget a közelben. Vagy társulj be valakihez.
2017. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nekem mondjuk soha nem jutott volna eszembe, hogy igazoltassam a szomszédomhoz jövőt, hogy rokona, személyes jó barátja e az illető, vagy könyvelőként kereste fel.


Gondolom azért akarsz otthonról dolgozni, mert még csak most kezdenéd és nincs kereted üzletet bérelni. Ezért az a veszély sem fenyeget, hogy a liftig fognak sorban állni a kuncsatok a folyosón.

Az pedig, hogy beugrik hozzád valaki egy körmöt, vagy hajat megcsináltatni, nem hiszem, hogy a szomszédokat zavarná, bár lehet neked szemét szomszédod is.

Kivéve persze, hogy olyan gyenge a hangszigetelés, hogy minden csevegés + a hajszárító egész napos búgása áthallatszik, mert az jogosan kifogásolható.

Mennyire biztonságos?

Na, erre nincs válasz. Szerencse, vagy szerencsétlenség kérdése.

Hátránya, hogy az otthonod egy átjáróház lesz, előnye, hogy megspórolod az üzletbérlést.

2017. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha a társasház közgyűlése nem hozott korlátozó rendelkezést, akkor szabadon vállalkozhatsz a saját ingatlanodban.
2017. nov. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Igen, kezdő vagyok még!

Csak azért kérdeztem rá, mert jöttek hozzám és a szomszéd néni már kérdezte h kire várnak a lépcsőház előtt.

2017. nov. 15. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem tudom mivel foglalkozol, de ha a szomszédnénit időnként ingyen megmasszírozod, vagy bedauerolod, akkor be lesz fogva a szája. Egyéb esetben jó ha van a házban egy "biztonsági őr" :)

2017. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!