Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszűntetni a...

Hogyan lehet megszűntetni a ruha kellemetlen szagát?

Figyelt kérdés
Ha kimosom a ruhákat, (természetesen használok öblítőt) mire megszárad, büdös lesz a törölköző. Olyan, mintha nem száradna ki rendesen, és bebüdösödik. Doh szaga van, vagy micsoda. Az összes többi ruha jó illatú, de a törölközőink?!! Nem tudom mitől lehet. Egyszerre szárad a többivel, próbáltam már a házban szárítani, az erkélyen, de mindenhogy, mire leszedem, büdös. Mit lehet tenni ez ellen?
2010. máj. 31. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

90 °C-os mosás és ecet öblítő helyett + vasalás


következő mosás már mehet 60°C-on, de ecettel és vasald át

2010. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ilyenkor nehezen száradnak a cuccok. centrifugázd ki duplán, és utána ne szimplán, hanem két rácsra/madzagra teregesd, hogy minél jobban átjárja a levegő.


én alapból 90 fokon mosom a törölközőket, de ha te nem, akkor fertőtlenítsd úgy, ahogy az első írta.

2010. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. máj. 31. 19:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az öblitöt sürgösen felejtsd el, mert az csak árt a mosógépnek, a ruháknak, a környezetnek és az egészségednek is. Használj helyette ecetet (az öblitö helyére 1-2 evökanálnyit), a ruháknak nem lesz semmilyen szaga - csak friss ruhaillat - és sokkal kellemesebb viselni is öket, meg nedvszivóbbak is.
2010. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az anyagában van valami, mitől büdös. Nekünk is van két ilyen, meguntam a bíbelődést vele, jó lesz takarítani.
2010. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokáig volt ez nálam is probléma de megoldottam. a mosás kezdetekor gyapjúprogramra állitom a gépet igy több vizet sziv be, mikor megvan a viz átállitom vagy 40 vagy 60 C-ra.

Azóta nincs gond vele ennyi a nyitja csak ++ víz!

2010. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A törölköző vastagabb anyagból van, mint a többi ruha, lassabban szárad, azért büdösödik be, ha nem elég száraz a levegő. Tekerd fel a fűtést, és a radiátor közelében szárítsd, vagy ha ez nem megoldható, akkor mosás végén, miután kiszedted a mosógépből a többi ruhát, a törölközőket tedd be még egy centrifugázásra.
2010. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pamut mosáson mosd (hosszú programon), 60 fokon, és nem lesz büdi. Nem írtad, hogy milyen gyakran cseréled, de én hetente 1x minimum, és sosem büdösödik be, pedig én 40 fokon mosom.
2010. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha olyan színű a törcsi, akkor simán megküldheted domestossal 90 fokon, és jobb illata lesz. remélhetőleg.

nekem 2 pamutfelsőm ilyen, hogy akármennyire gyorsan szárad, mindig marad egy furcsa szaga...

2010. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!