Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kössem össze a csőtemos...

Hogyan kössem össze a csőtemosztátot a keringetőszivattyúval?

Figyelt kérdés

Vegyes tüzelésű kazánomra egy computherm wpr-90ge csőtermosztát és egy Grundfos keringető szivattyút szeretnék bekötni,ugy hogy a termosztát a szivattyút ha beállítom pl 30 fokra indítsa ,és ha a víz visszahűl 30 fokra akkor le is állítsa a szivattyút.

Jelenleg csak indít és ha hűl a viz nem állítja le a szivattyút.

Bekötése jelenleg így néz ki: Bejön a fázis a termosztát C jelzésébe, a 2 jelzésen átmegy a szivattyúba , a szivattyúból pedig a nulla kimegy , bekötöttem a földelést is.

Javaslat a bekötésre?



2017. nov. 27. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól van bekötve. Nagy a hisztezitasa annak a termosztátnak.

A jelenlegi beállítással kb.:25°C-nál kapcsol ki.

Állítsd 35-40°C-ra inkább.

2017. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyálltalán nem állítja le a szivattyút.ha 18 fokosra hűl a viz akkor sem.
2017. nov. 28. 08:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezek nem olyan finom szerkezetek. Csináld azt amit fentebb írtak. Indítson 40 fokon akkor biztos hamarabb leáll ha visszahüllik
2017. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyálltalán nem kapcsol ki.
2017. nov. 29. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg rosszul van bekötve
2017. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerem konkrétan ezt a termosztátot. Az a lényeg, hogy van egy közös pont, és van két másik, amik között lehet választani, hogy nyisson adott hőmérsékletnél, vagy zárjon. Lehet, hogy a másik pontra kell kötni. Néha azok a rajzok és leírások amiket adnak értelmezhetetlenek egy átlagember számára én is kétszer futottam neki az enyémnek.

Abban viszont igaza van az előttem szólóknak, hogy a csőtermosztát nem egy precíziós vezérlés. Az enyém 35 fokra van állítva és a kazánban kb 50-60 fokos már a víz mire indít, ugyanakkor 22-25 fokos víznél kapcsol le. Egyrészt a bimetál viszonylag lassan reagál, másrészt van környezeti hőmérséklet is, harmadrészt (ez főleg indításnál igaz) lassabban melegszik át a kivezető cső, mint maga a kazánban levő víz. Be kell lőni, aztán ne nyúlj hozzá. Én személy szerint mindig ott maradok addig amíg nem indít, ez kb 2-3 perc plusz. Lekapcsolni meg lekapcsol magától, ha meg nem az sem baj, attól még nem forr meg a rendszer.

2017. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól van bekötve! Ennél a csőtermosztátnál a C jelzésre megy a fázis, és a 2 érintkező az alaphelyzetben nyitott érintkező! Ez egy merülőszondás termosztát, ha jól látom, ha ez a kazán vízterébe "merül be", akkor lényegesen pontosabb, mint egy csőtermosztát, hisz a víztérben lévő víz hőmérsékletét érzékeli, a gyártó szerint 2.5 fokot téved, azért ezt 2-vel vakon is beszoroznám, de akkor is, ha ezt beállítod 40 fokra, 30 fokos víznél le kell kapcsolnia! És állítsd 40 fokra, 30 fokos vízzel mit szeretnél? Valaki ennél is feljebb állítja, de 40 fokost már érdemes elindítani, 30 fokost viszont teljességgel felesleges.
2017. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
!0 fokra állítottam,megoldódott,működik. Köszönöm
2017. dec. 10. 07:23
 9/9 A kérdező kommentje:
40 fokra
2017. dec. 10. 07:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!