Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bitumenes vízszigetelésre...

Bitumenes vízszigetelésre mehet közvetlen a sok fűtéscső, a fal mellett, ahol megy be a házba és osztódik minden radiátorhoz?

Figyelt kérdés
Lesz baja a lemeznek, vagy a szigetelt fűtéscsőnek?Vagy nekünk, hogy mindig melegíti a bitumenes lemezt. Kb 12 csőről van szó egy stócba. Nem tennék hungarocelt csak homok betont.Legfőképpen az érdekel, nincs e valami rákkeltő hatása, ha melegszik. Bár rajta van a beton. szobában a fal mellett menne így.
2017. dec. 8. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A bitumennek nem lesz semmi baja.


A csőre húzol csőhéjat

[link]


leraksz 8 cm lépésálló (EPS 100) szigetelést, majd arra mehet az aljzat beton.És a pénztárcád se fog olvadozni fűtési szezonban.

2017. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem lesz nikecell, nem fér sajnos. 8 centi beton fog a vízszigetelésre férni.A csövek alatt szerelőbeton van, azt nem törjük fel már. De a vízszigetelés a legfontosabb. Egy 4 méteres szakaszon lesz ez, a legszélső szobában, aminek a túlsó falán van a kazán és onnan jönnek a csövek. Ahol nincsenek csövek ott fér a nikecell, de a csövek vastagsága miatt azon a részen kimarad, a szintet meg nem akarjuk növelni.

Én csak egy nő vagyok, aki szívja a hírekből, hogy minden rákkeltő, és attól tartok, hogy nem szabadul e föl sok káros anyag a beton alatt, ha melegíti a nagy mennyiségű cső a bitumenes nehézlemezt. Van a csöveken ilyen szigetelés, csak kék színű.

2017. dec. 8. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Mehet hát. Ha még szigetelés is lesz a csövön nem is melegszik át a lemez. Mi szsbadulna fel?
2017. dec. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom én, már a csapból is az folyik, hogy minden rákkeltő. közben azon gondolkodtunk, hogy nem a csövek alá menne a bitumenes hanem rá. Így 100%-os lenne a vízszigetelés. Mert bugye a csövek egyik falon mélyebben bejönnek, szembe falon kimennek, ott ugye vágni kellene a bitumenesből, ahol a a csövek a falba mennek, akár a beton alá a szigetelés fölé szivároghatna a víz. Ha rátennénk a csövekre, akkor maximálisan a falat is tudnánk zárni a lemezzel, egészen addig a magasságig, amíg beton van. Ezeknek a csöveknek itt nincs fűtés funkciójuk igazából, csak bejönnek a házba , radiátor adja a meleget. Meg a melegvízcső jön velük együtt. szerintetetk?
2017. dec. 9. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!