Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért emelkedik meg a nyomás...

Miért emelkedik meg a nyomás a kazánban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vegyestüzelésű kazán nyomása kapcsán kérdezem: miért emelkedik meg a nyomás? 1.5re levitt nyomás felemelkedik 2re. Így marad üzemen kívüli állapotban. Fűtéskor 2.2re módosul. 25 literes zárt tágulási tartálya van.van rászerelve egy olyan szerkezet, ami túlhevüléskor vizet ereszt be. Sajnos aki beszerelte nem érhető már el. Mielőtt hívnék másikat hátha megtudjátok mondani, hogy normális ez és csak felesleges aggodalom a részemről. Ugyanis azt olvasom sok fórumon, hogy ez viszonylag nagy nyomás és árt a (műanyag, aljzatba fektetett) csöveknek.Tök hülye vagyok hozzá, szóval bocs:D
2017. dec. 13. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A zárt tágulási tartály levegő oldalát kéne feltölteni. Ezt autószeleppel szokták ellátni, így otthon is meg tudod csinálni.
2017. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tágulási tartályban van 1 labda.A táguló viz ezt nyomja össze,majd ahogy hül a viz,vissza nyomja a vizet a rendszerbe.Ha ez kilyukad,megtelik vizzel,és nem szabályozza a nyomást.ha ez a probléma áll fent,cserélni kell a tágulásit .Ezt nem lehet javítani .
2017. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Honnan tudható, hogy a tágulási megtelt vízzel? Egyszerűen megkopogtatom? Ezt úgy kell érteni hogy tele megy vízzel? De annak súly is lenne, nemde?
2017. dec. 13. 22:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy lehet, hogy ilyen gyorsan elromlik? Nincs 2 hónapja, hogy üzembe helyzeték😞
2017. dec. 13. 22:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem is értem ki találta ki ezt a zárt rendszert és miért? Pláne vegyes kazánhoz. Azért hogy áramszünetkor azon izguljak eldurran e valami. Egy szó mint száz ki kell nyitni a rendszert. Ugyan úgy fog működni. Kell egy 200 literes hordó tágulásinak a padlásra és kész.
2017. dec. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy nekem is zárt volt és át lett alakítva működik rendesen
2017. dec. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a nyomásnövekedés egyszeri és megáll egy állandó szinten, akkor a tágulási tartállyal lesz gond, vagy nincs feltöltve, vagy tönkrement. Ha a nyomás növekedése folyamatos, akkor más lehet a gond, én első körben azt ellenőrizném, hogy a feltöltésre használt csap jól zár-e.
2017. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!