Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Alacsony nyomás az elektromos...

Alacsony nyomás az elektromos kazánban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az elektromos kazánom alacsony nyomást jelez (0.4bar), de az istennek sem tudom feltölteni vízzel, hiába nyitom-zárom a csapokat. Hozzáteszem, fogalmam sincs melyiket kellene... Ha jól tudom a kimenő csapot kellene elzárnom és beindítani a kazánt, ekkor 0.6 bart mutat, de nem akar fentebb kúszni a nyomás.

Igy néz ki a dolog:

[link]


Előre is köszi!



2017. dec. 21. 09:53
 1/3 Trafó1 ***** válasza:
A kazán zárt vízrendszerhez csatlakozik, nincs kapcsolata csapi vízzel így a nyomása nem fog saját magától emelkedni, álltálába a zárt rendszert valahol csatlakoztatni lehet, vagy fel lehet tölteni csapi vízzel, amiket én láttam azokat össze kellet kötni ideiglenesen a hálózati vízzel , rányitni és úgy lehetett feltölteni.
2017. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A két csap ami a kazánhoz csatlakozik, azzal a kazán vizét zárod el, az csak arra jó, hogy kazán csere/javításnál ne kelljen az összes vizet leengedni a fűtésrendszerről.

Ara a legalsó csapra kellene rákötni a hálózati vizet egy tömlővel és ott feltölteni, ami szabadon van és menetes a vége. ha jól látom akkor az az. Van valami csonk mögötte, de azt nem veszem ki, mi.

2017. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta .Ott a feltöltési csap .

Azt feltétlen meg kell nézni mekkora nyomásra szabad ,mer a viz melegszik,a nyomás fokozódik,és ha nem lesz helye a tágulási víznek,kinyit a biztonsági szelep .

Töltésnél semmit sem kell elzárni .

2017. dec. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!