Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a padló/falfűtés az egyik...

Ha a padló/falfűtés az egyik leghatékonyabb fűtés típus, akkor miért olyan ritka?

Figyelt kérdés
Például olyan albérleti hirdetést még nem is nagyon láttam ahol, ilyen fűtés van.
2017. dec. 23. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Mert nehez megszokni, hogy alulrol jon a meleg. Felfele szall minden por, atka az allergiasok nem lajkoljak. Ha eldugul a padloban a cso, vagy ereszteni kezd fel kell torni az aljzatot. Na ilyesmik miatt nem szeretik
2017. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Mert a fűtésrendszert akkor alakítják ki, amikor megépül az épület. A mienk pl. 120 éves.:)

Akkora felújítás ritkán van, hogy az egész lakást betonig leverjék, hogy padlófűtést tegyenek bele.

Az én gázszerelőm szerint nem is elég jó, ő nem is vállal. Szerinte önmagában nem elég a padlófűtés.

Valamint nagyon szeretik az emberek a melegburkolatot (parkettát pl.), és padlófűtést alapvetően csak kövezet alá lehet tenni, a parketta kiszárad, tönkremegy tőle.

Csak 1,5-2 évvel ezelőtt került piacra egy olyan speciális parketta vagy laminált padló, ami bírja a fűtést.

2017. dec. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Úgy gondolom némi hátránya van ennek a fűtési rendszernek is

Mivel nálunk nincs ilyen,másoktól hallottam .

Igazi meleget nem lehet csinálni vele,csak komfort érzetet bíztosít .Az egész lakásban nem is lehet ilyen,radiátorokra is szűkség van .Bőségesen kell lecsövezni,nem olcsó a kivitelezés sem.A fűtőviz nem lehet 36-40 foknál magasabb,tehát ezt a vizet a másik fűtési rendszerből kell lehűteni.Műszaki megoldását nem ismerem .

Itt folyamatos fűtésnek kell lenni .

Hogy mennyire hatékony ,erről nagyon megoszlanak a vélemények,ez is 1 ok,hogy nem sok helyen alkalmazzák .

Ami érdekes,nálunk most kezdődött el a felújitásos fűtés korszerűsités,és még a szerelőknek is különböző véleményük volt erről .

2017. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Viszonylag új, ezért ritkán találkozni vele. Általában a bevált, hagyományos rendszert választják az emberek. Mivel a falak fűtve vannak, nem szerencsés bútorral ezt eltakarni; berendezésnél és kivitelezésnél ezt figyelembe kell venni. Mivel alacsony vízhőfokot igényel, ezt csak jól szigetelt házban érdemes megcsinálni, ahol elég a temperálás, és kicsi a falak hővesztesége.

Aki ilyent csinál, az nem is albérletbe adja ki a házát. Lakásnál meg ritka, mert sokmindenben kell egyeztetni a tervezésnél, megbeszélni mindent, így egyénileg idegenkedi fognak tőle, kevésbé lesz eladható, az embereknek különbözőek a igényeik.

2017. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Albérletben lehet, hogy ritka.

De amúgy a mostani építésű (nem CSOK-os) házakban nem ritka.

Nekem is ilyen van az egész földszinten.


Minden tiszteletem az időseké, de ennyi elavult, múlt évezredbéli, hamis állítást egy kérdéshez még ebben a rovatban ritkán kommenteltek, mint amennyi tévedés az 1-3 kommentekben van.


Nem száll felfele a por!!! (És takarítok is néha! Ez nem putri, hanem lakás!)

Nem dugul el a cső! (Mi a túrótól dugulna el?!?)

Eleve ehhez való 37 fokos vizet állítok elő! (Nem kell más fűtésrendszerből lehűteni.

Igazi meleget lehet csinálni vele! (Persze a kisujjam nem fér be az ablakrésbe! És 20 centi hungi van a 40 centi falon)

És 15 éve vettem olyan parkettát, ami alá lehet padlófűtést rakni!!!


Ébresztő uraim! A XXI. században, az információ évszázadában élünk! Tessék utánanézni a dolgoknak, mielőtt egy mekmester által készített szar padlófűtésről szóló történetet hatodkézből elfogadtok és terjesztetek.

2017. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: Saját gázszerelőm van, aki mellett hosszas válogatás után kötöttem ki, akinek folyamatos munkát biztosítok 4 ingatlanban, szerintem ez nem nevezhető hatodkézbőli mekkmesteri infónak. Örülök, hogy 15 éve találtál olyan parkettát, nekem a parketta szakboltok nem erről számoltak be. (Budapest.) Szerintem fogadd el tényként, hogy a SZAKMA EZT az infót adja az érdeklődőknek, amiket én is felsoroltam, és az emberek NEM SZOKTAK olyan mértékű felújítást csinálni, amiben lehetséges a padlófűtés kialakítsa, és EZÉRT ritka a padlófűtés.

Én sem fogom kidobni a teljes burkolatot magam alatt, és addig albérletet fizetni és kiköltözni a lakásomból, és egy rakat pénzt elkölteni CSAK MERT jópofábbnak tűnik, hogy máshonnan jöjjön a meleg. Ha már egyszer ki van építve egy cirkó egy tiptop lakásban, akkor nem fogom a lakást szétverni és a felét kidobni, egyszerűen nem éri meg.

Attól, hogy nálad van, még RITKA. És ennek oka volt a kérdés.

2017. dec. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még az is eszembe jutott, hogy sokan hihetik, hogy a padlófűtés vezetékei vízérként működnek, és ezért nem akarnak. De én utánajártam ennek is, és nem aszerint működnek.
2017. dec. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!