Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha hitel van a házon a kezes...

Ha hitel van a házon a kezes lemondhat a kezeségröl? Többi adat lent.

Figyelt kérdés
Édesanyám 2éve meghalt.még 700ezer hitel van a házon. A nővérem a kezes ( és még 4néven szol a ház.) Ugy néz ki hogy enyém lesz a ház.Mindenki lemond rola de a nővérem azt mondta hogy nem tud lemondani a házrol míg ő a kezes igaz ez? De mondta hogy ő lemond a házrol. Nem szeretném ha több neven futna ez a ház csak az enyémen? Mi ilyenkor a tehendő? Én fizetem már a hitelt miota édesanyám meghalt.
2017. dec. 28. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A házról lemondhat - mert az a saját tulajdona -, a kezességröl nem - mert az a bankkal szembeni kötelezettség!


Nem világos, hogy te átvállaltad-e a bankban, hivatalosan a tartozást, mert ha nem, akkor nem érvényes, ebben az esetben a kezesnek kell fizetnie a törlesztést.


Azaz ha a tulajdonjogáról lemond is a javadra, attól még ö az, akitöl a bank vonja a részleteket, és legfeljebb te neki tudod visszaadni.


De amennyiben ez nincs hivatalosan rendezve a bankkal, akkor nagyon sürgösen meg kellene tenni.


De annak, hogy a házban van-e tualjdona, semmi köze a kezesség tényéhez.

2017. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Amig a hitel fenn áll a házon,a kezesség is .

A bankot az érdekli,hogy a hitel visszafizetése biztosított legyen .

2017. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ma 16:42-es: NEM a kezességröl kellene lemondania, hanem a tulajdonrészröl.
2017. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonrészét minden további nélkül elajándékozhatja neked. A hitelről nem "mondhat le".
2017. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A hitelt én fizetem mert a nővéremnek van háza csak ő a kezes. Neki nem kell semmi a házbol csak a hitelt én fizesem nem ő.

Ezek szerint akkor a tulajdonrészről lemondhat ugyhogy ő a kezes?

2017. dec. 29. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Lemondhat,de ez nem jár a kezességi kötelezettsége alóli felmentéssel. Mondjuk én mielőtt átajándékoznám neked a tulajdonrészem bemennék veled a bankba,hogy legalább a hátralevő kezességi dolgot átruházza rád. Bár lehet,hogy mint örökös, a hitel a lakáson marad és ,ha senki se fizet akkor szépen rászámolnak majd jókora kis késedelmi kamatokat és majd egyszer csak bekopognak,hogy "halihó, jöttem láttam viszem a házat világgá". :D

Igazából a részleteket nem tudom.De a részét a házban nem a kezességgel szerezte elvileg,hanem azzal,hogy meghalt egy rokona.A két dolog teljesen más. :)

2017. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hitelt mindenféleképpen én fizetem mert már a ház az enyém lesz. Ha a nővérem a kezes de a hitel anyám nevén van én fizetem a ház hitelt én át vehetném a kezeséget?
2017. dec. 30. 08:27
 8/9 anonim ***** válasza:

A kezes arra van, hogy ha a hitelt fizető személy nem fizetne, és nem is lehetne tőle elvenni semmit a tartozás fejében, akkor majd el lehet kapni a kezesnek a nyakát, és tőle beszedni a lóvét.

Vagyis, ameddig a hitel vissza nem lesz fizetve, addig a bank nemigen megy bele, hogy a nővéred kezessége megszűnjön.

Természetesen, ahogy írják, ez nem függ össze azzal, hogy az örökségéről lemondhat.

2017. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Az a lényeg hogy a nővérem letud mondani a házrol erre is voltam kiváncsi :)

2018. jan. 11. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!