Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A PÁRATARTALMAT hogy lehet...

A PÁRATARTALMAT hogy lehet emelni egy szobában? Egy virág miatt akarom tudni, mert magas páratartalomra lenne szüksége

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 22:32
 1/8 anonim válasza:

Egy tálkába, vagy valamilyen edénybe engedsz vizet, és azt a szobába rakod. Ebben az esetben lehet, hogy többre lenne szükség.

Bár nagyobb páratartalom eléréséhez párásító berendezésre lenne szükség, az pedig pénzbe kerül.

Másik megoldás, hogy a frissen mosott ruhákat a szobában kiteregetni, na az garantált párásságot csinál. De akkor inkább már csak simán több nedves ruhadarabot kell valahova kiteríteni, az is megadja a hatást.


Fűtésszezonban valamivel egyszerűbb a dolog mert akkor a radiátorra rakva a dolgokat, gyorsabban lehet párásítani.

2010. jún. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik lehetőség, hogy a növény alá teszel egy szélesebb tálat, annak az aljára nagyobb kavicsokat vagy agyaggolyókat és vizet öntesz rá. Erre állítod a növény cserepét, így nem ér bele az alja a vízbe. A másik ha ilyen spriccflaskával (nem tudom, mi a rendes neve) időnként körbespricceled a leveleit vagy csak a környezetét.
2010. jún. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

legegyszerűbben úgy, hogy kis rezsóba felraksz egy lábosnyi vizet, és teljesen elforralod a vizet belőle.


nagyon gyors, de egyúttal nagyon meleg is lesz a szobában, és az ablakra biztosan ki fog csapódni az elforralt víz egy része.


nem ajánlott párásítani diszperzites festésű és tapétás szobában, mert különféle penészgombák elszaporodnak.

2010. jún. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem is erdekelt a dolog es odaig jutottam, hogy kineztem egy dekor lampat, amibe vizet kell onteni es ugy gozolog. csak me kell dugni az aramba. Az igazsag az, hogy soha nem figyeltem meg kozelrol, de minden logika szerint vizpara kellene, hogy legyen. Ha esetleg az is megfelel jarj utana.
2010. jún. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egy virágnak magas páratartalomra van szüksége,akkor szobában nem tudod ezt megoldani. Üvegházban van csak erre lehetőség.
2010. jún. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami megoldás lehet, és nem is néz ki rosszul, ha veszel egy (esetleg kerek) akváriumot, nem kell túl nagy, abba alulra teszel kavicsot vagy inkább durvább kvarchomokot/sódert és arra állitod a növényt. Az akvárium pereme legyen valamivel magasabb, mint a növény, legalább is a levelet szintje, a virág kilóghat esetleg.

Természetesen nem fontos, hogy akvárium legyen, más nagyobb és szép átlátszó übegedény is megfelel.

2010. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznosnak tűnik. A virágot egyébkénz kaptam, a neve Medinilla magnifica
2010. jún. 4. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Abba a szobába tedd a virágot ahová teregetni szoktál, mert a száradó ruhából a víz párolog, és jó nedves ott a levegő!
2010. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!