Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Léteznek ilyen rossz épületek...

Léteznek ilyen rossz épületek energetikai szempontból?

Figyelt kérdés
Szomszédnál voltam pár órát ma, s lehetett érezni, ahogy jön be a hideg az ablakon, mikor húztam el a függönyt, akkor lehetett igazán érezni, pedig nem volt kint hideg, kb 6-7 fok, bár kicsit szeles. Ilyen létezik? Pedig ez 93-ban épült ház. De az idő meg jó bent.
2018. jan. 5. 20:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Rossz kategória. Otthonba kellett volna. Remelem javítják. :)
2018. jan. 5. 20:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző házunkban minden télen bafagyott az ablakom. Belülrőr. Egy cserépkályha volt a nappaliban, a többi szobában nem volt fűtés, hősugarzót használtunk de azt is csak ritkán mivel sok áramot fogyasztott. A 18 fok (a nappaliban) már jónak számított. Mondjuk az is igaz, hogy 45ben épült a ház és még az eredeti nyílászárók voltak bent:DD
2018. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Leírod,. hogy ott voltál, és megkérdezed, hogy létezik-e ilyen?

A rosszul záródó, rosszul szigetelő nyílászárók résein hatalmas mennyiségű hő el tud szökni, nem kell ahhoz rendkívüli hideg, ha nincs fizikai akadálya, a különböző hőmérsékletű levegő a fizika törvényeinek megfelelően viselkedik.

2018. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Bármi lehetséges. Laktam vályogházban, ami ugye nem remek szigetelésű, de azért nem olyan csapnivaló, keményen fűtöttem, de éjjel nem tudtam rakni a kazánt és hideg téli reggeleken 9 fokra ébredtem, a brutálisan rossz nyílászárók miatt. Menekültem onnan, ide, egy erősen átépítendő kis házba. Itt már 2 rétegű, egész OK nyílászárók voltak. Az átépítés előtt folyamatosan fűtöttem cserépkályhával, de ettől még a szobám sarkában jég jelent meg és amikor 13 Celsius alá ment a hőmérséklet, leköltöztem a kályha mellé...


Én érzékeny vagyok a huzatos ablakra, én is megérzem, ha odaállok. Még a saját, passzívházhoz illő, levegőcserét nem megengedő 3 rétegű ablakainkon is érzem, hogy hidegebbek, mint az immár pompásan szigetelt fal. Ezzel nincs mit tenni, az ablakok már csak ilyenek.

De egy normál ablakon ez nyilván sokkal jobban érezhető, főleg, ha régi vagy eleve gyengébb.

2018. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan is előfordul, hogy a műanyag ablak tökéletesen zár, de a tok mellett húz a levegő.
2018. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor az enyém meg jónak mondható. Olyan -3 -4 foktól lehet érezni, hogy hidegek az ablakok, picit húznak is, de talán még azt se. Röhejes, de ha az orromat viszem közvetlen ablakhoz, akkor érzem, hogy picit jön a hideg. De végülis a 60 fokos víz mindig föl fűti a házat, -10-be állítom 65-re olykor már naponta több mint 15 órát is megy a fűtés. De 21-22 fok van.
2018. jan. 6. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Röhejes vagy nem, azt tény, hogy egy bizonyos szellőzésre szüksége van a lakásnak.

Egyrészt, a penészedést nehéz elkerülni 90 %-os páratartalomnál.

Másrészt meg a te egészségednek is igen rosszat tenne ez a magas páratartalom, meg még rosszabbat a magas CO2-tartalom.

Ha nem az ablak huzatol egy kicsit, akkor naponta többször teljesen ki kellene cserélni a szobák levegőjét szellőztetéssel, vagy pedig automata pára- és CO2-érzékelő szellőzőventilátort beépíteni, hogy kivigye azt a káros levegőt, amit a huzat nem tud, pl. egy vadonatúj, gumiszigeteléses ablak miatt.

Még az is elképzelhető, hogy ha bemérnéd a benti levegőt, akkor azt kapnád, hogy még fokozni kell a szellőzést...

2018. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van #7-es.

Csak én azt szeretem, ha akkor van szellőzés, amikor én akarom.

Nem amikor a szél fúj.

A szembeszomszédnak ilyen automatikus hővisszanyerős szuper szellőztető rendszere van. Sokat bosszankodott is miatta, mert nem egyszer arra ért haza, hogy a szellőztetőrendszerrel egyidőben ment a szomszédja vegyestüzelésű kazánja. És a füstöt hordta be a házba az automata. Átállította ő is kézi vezérlésre.

Én meg egyelőre magam nyitogatom a kereszthuzathoz az ablakokat. Imádom a tökéletesen záródó nyílászárókat. Cserébe kétszer szellőztetek. De korábban háromszor annyit fűtöttem a húzó ablakok miatt.

2018. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!