Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szigetszentmiklós Bucka...

Szigetszentmiklós Bucka részéről vélemények?

Figyelt kérdés

Szigetszentmiklóson szeretnénk újépítésű házat venni.Van egy ovis lányunk és most jön a második gyermekünk.Mennyire biztonságos ez a része Szigetszentmiklósnak?Régebbi véleményeket találtam a neten amik nem voltak túl jók, de hatha azota javult a helyzet.A Keltető utcában van a ház, ahol most csak ujepitesuek vannak.Csatorna, minden kozmu be van kotve.Autoval jarna a ferjem dolgozni Budapestre, en pedig szinten autoval kozlekednek a gyerekekkel.Mashol ennyi penzert sokkal kisebb hazat kapnank.

Ti bevallallnatok?

Előre is köszönöm ha megosztjatok velem a tapasztalaitokat.


2018. jan. 8. 20:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon kíváncsi lennék rá. Nagyon sok eladó ház van a környéken, viszonylag újak és szépek. Nem értem miért olyan olcsók és miért van ennyi eladó. Rosszat sejtek a háta mögött, de hátha itt valaki megmondja. Mi Lakihegyre költöztünk végül, de lenne közeli ismerős, akit érdekelne a Bucka környéke.


Az biztos, hogy Szigetszentmiklóson a közlekedéshez való hozzáállást teljesen át kell értékelni, főleg Budapest felé. Iszonyat dugók vannak a csúcsforgalomban és sokszor azon kívül is. Érdemes kipróbálni egyszer-kétszer reggel és délután, hogy mennyi idő lenne autóval bejutni dolgozni onnan. Itt ez alap, mindenki számol vele, nem idegeskedünk. :)

Laikusok kibuknak, amint meglátják a sort és mindenki borzasztó hátrányként emlegeti. Szerintem meg lehet tanulni együtt élni ezzel. Számolni kell a plusz menetidővel és kész.

2018. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Mondjátok meg őszintén, ha ilyen komoly lépés előtt álltok, miért nem ott érdeklődtök?

Boltban, orvosi rendelőben, piacon, kocsmában,...

Én ezt tettem, ha akartam valamit venni, miután egyszer kegyetlenül ráfaragtam.


Ide most fog írni három ember, annak alapján ne döntsetek!

2018. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

... egyébként az árak magukért beszélnek!

Buckában sem jótékonyságból olcsók a házak.

2018. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Mert az egy elátkozott labirintus. Nincs jobb jelzőm rá. Girbe-gurba utcák nyilnak össze-vissza egymásból. Házszámok ritkábbak mint az utcanévtáblák. Fészen van is egy-két csoportja az ott lakóknak de csak a rinyálást látom. Van 2 azaz KETTŐ db "fő út" ami keresztül megy rajtuk az egyik a Csépi a másiknak ha megölsz se tudom a nevét, na ott végig 30km/h korlátozás van. Ha meg azt gondolod hogy majd onnan ingázol pestre, akkor egy hétköznap menj le és indulj el pestre a melóhelyre ahogy szerinted indulnál ha ott laknál.

Az lesz még egy kanosszajárás! Inkább Halásztelek vagy Lakihegy.

2018. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk, ha én akarnék venni valamit egy településen, én is 1000-el köröznék ott és beszélgetnék, beszélgetnék.

Kismamákkal, nagymamákkal, postással, rendőrrel, aki csak él és mozog.

2018. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, ezt fogom tenni!
2018. jan. 8. 21:53
 7/19 anonim ***** válasza:
re4. Boglya utca :)
2018. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

4. tökéletesen megfogalmazta. Régebben ez egy nyaralóövezet volt, ihol-néhol 1-1 házzal. Most, az utóbbi 15 évben teljesen megtelt, pici telkeken ezer ház épült. Én a Buckába nem költöztem volna, de Lakihegyre sem. Mi régebbi részen lakunk, ami közelebb van mindenhez.

A tulajdoni viszonyokat is nézzétek meg, mielőtt bármit vesztek, sok ház áll osztatlan közös tulajdonon, vagy nincsenek rendberakva a birtokhatárok. Vásárlás előtt mindenképp ellenőriztessétek.

2018. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Na Kérdező végül hogy döntöttetek?

Én biztos nem költöznék a buckába, gyerekkel főleg nem. Szörnyü egy hely szerintem. Infrastruktúra 0, tömegközlekedés 0, még járda sincs, életveszélyes az egész gyalog is, autóval is. Még sétálni sem tudsz elmenni mert nincs hol.

2018. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Akik azt írták, hogy a helyiekkel kellene beszélgetni és érdeklődni:

Itt nem lehetséges helyit találni, akivel lehet beszélgetni és érdeklődni? Ezzel párhuzamosan lehet hogy minden este megtesz egy kört a környéken is és kérdezősködik a kocsmákban, kis boltokban... A mai világban szégyellem, de én is első körben a nethez nyúlok, ha valami infóra van szükségem, nem a helyi plébánost keresem, vagy a helyi térfigyelő kamerát Gizi néni személyében az utca végéről. Kiindulásnak jó, hogy egyáltalán érdemes e időt fecsérelni a környékre.

2018. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!