Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelben szeretnénk gázt...

Panelben szeretnénk gázt áthelyezni? Tud erről valaki valamit?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettünk életünk első lakását. Azonnal beleszerettünk a kis panel lakásba. Nem zavar minket a panel. A 10. emeleten vagyunk. Nagyon jó a beosztása, de nagyon kicsi a konyha. A hűtő sem fér be. Szeretnénk megnyitni a konyhát a nappali felé. Csak hogy pont annál a falnál jön fel a gáz, amit vágni szeretnénk. Szeretnénk a másik falra áthelyezni az egész konyhát.

Azt ajánlották nekünk, hogy beszéljünk az alattunk lévő szomszéddal és vezettessük el ott a gáz a sarokba. Ajánlanánk a szomszédnak 50.000Ft. Szerintetek ez mennyire fura?



2015. febr. 23. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ajánlani semmit.
2015. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a szomszédon múlik. Ha nem azon a helyen lesz a gáztűzhely, ahol a rajzon szerepel, a gázművek beleköthetnek.
2015. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon fura.

Ehhez a gázosoknak van köze, nem a szomszédnak. Őket kérdezd.

2015. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

A konyhát nem igazán lehet a nappali felé megnyitni, mert az főfal, nem bontható. Esetleg a hálószobafalat lehet kivenni, mert az nem tartófal.

Egyébként a gázművek bírálhatja felül a gázcső áthelyezését.

Hozzáteszem, egyszer láttam ingatlan keresés közben nappalival egybenyitott konyhát, de hogy ezt hogyan lehetett elintézni, nem tudom.

2015. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A konyhát nem igazán lehet a nappali felé megnyitni, mert az főfal"

Ezt honnan tudod? Vagy minden panelnál így van?

2015. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Másfél szobás lakásra gondolok, és azok szerintem mind ilyenek, de előfordulhat, hogy tévedek.

Itt van némi infó erről:

[link]

2015. febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a szomszédon múlik. Először kérdezzétek meg a házfelügyelőt, lehet, hogy ő tudja, hogy mások is megcsinálták ezt már a házban. Aztán azon gondolkodtatok már, hogy a gázt kiköttetnétek és villanyról üzemeltetnétek a dolgokat?
2015. febr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáljatok más megoldás után nézni! Ezt mindet, külön-külön terveztetni kell rohadt drágán. És az csak a terveztetés, amennyiért megcsinálják, az még benne sincs! Ilyen célra ennyi ráfordítást nem ér meg egy panel lakás.


Engedélyek és terveztetés nélkül meg már csak azért sem szabad csináltatni, mert úgy is kiderül. Ha nem a szomszéd nyom fel, akkor egy menetrend-szerű gázkészülék felülvizsgálatnál kiderül, hogy hopp itt nem úgy vannak a dolgok, ahogy lenniük kellene.


A szomszéd 50 ezréről meg annyit, hogy én konkrétan kiröhögnélek, mert 50 ezer nem fedezi azt, amit majd nálam rendbe kell tenni a ti munkálataitok miatt, mert ugye nálam is bolygatnának dolgokat, meg a kellemetlenség díja ugye...

2015. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!