Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kisvárosban kertes házban,...

Kisvárosban kertes házban, vagy megyeszékhelyen egy 4 emeletes társasházban laknátok szívesebben?

Figyelt kérdés

Hogy nehezítsem a feladatot, olyan kiegészítést is teszek, hogy a kisvárosból a munkahely megközelítése 2x annyi ideig tart. (10 perc helyett 20 perc)

Infrastruktúra szempontjából egyenlő szinten van mindkettő (közművek, áruházak, egészségügyi ellátás).

Érveket is írjatok ha lehet.


Köszönöm előre is ha válaszoltok!



2018. jan. 16. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő kipróbálva.

A kertes ház összehasonlíthatatlanul szuperebb.


Laktam Debrecenben a Thomas Mann utcán 4 emeletes társasban. Közel volt a munkahelyem, nem kellett havat seperni. De ha két emelettel feljebb összevesztek, akkor azt a boyler kéményén át minden szót értve hallottuk.


A kertesben sok a meló, seperni kell ilyenkor a havat. De nyáron mindenki szívesebben jön ide Józsára egy kerti partyra, mint vendégségbe az első emeletre. Sok gyümölcsfánk van, és a fán zamatosra érett gyümölcsnél nincs finomabb. A piacra félig éretten viszik, hogy 2-3 napig meg ne szottyadjon. Itthon meg a legérettebbeket esszük. És a gyerek szaladgálhat a kertben, a jó levegőn. Kevesebbet betegeskedünk, mióta kertes házban élünk. Gondolom a sok zöldség, gyümölcs, fizikai mozgás és a jó levegő hatására.

2018. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ötvöztem a kettőt. Megyeszékhelyen kertvárosi környezetben lakom. 5 perc a belváros 20 perc az ipartelep autóval.
2018. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kertes ház. 20 perc az semmi se, én jártam munkába 1 óra fölött is... Az már sok volt, de 1 óra okés, bár nem mindegy, mivel.


Érv? Nekem kertes ház kell és pont, hiába macerásabb és drágább és akármi. Nem véletlenül lakom kertes házban, 5 km-re a legközelebbi falusi bolttól (amibe sohase járok, inkább 25 km-re). Kinek mi a fontos.


A kisváros eleve szimpatikusabb, mint a megyeszékhely, de azért szeretem, ha a megyeszékhely sincs messze, ott mégis több minden van.

De még sok fontos tényező létezik, ezeket mindenkinek mérlegelnie kell.

2018. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

20 perc munkába járni nem idő!

Így természetesen a kisvárosi kertes ház.

2018. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdés...

Kisváros, kertes ház.

Laktam többször társasházban. Irtózatosan gyűlöltem! Hogy tudsz a szomszéd életéről ha akarod ha nem, ők is a tiédről. Nincs olyan hogy meg kell szerelni valamit az autón és megcsinálod. Hol? Az utcán?

Vagy nyáron kiülni, tevékenykedni, grillezni, szalonnázni, stb.stb.stb...

2018. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, ment a zöld kéz.

A válaszok egyértelműek. Azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert most is van kert ráadásul megyeszékhelyen. Csak néhányszor töltöttem hosszabb időt (néhány napot) társasházban, és nem tűnt vészesnek az sem, de nektek nagyobb tapasztalatotok van, és rávilágítottatok arra, amit már megszoktam, és nem tűnt fel előnyként a kertes házaknál.


Köszönöm a válaszokat még egyszer!

2018. jan. 17. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!