Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban kötelezhetnek-e...

Társasházban kötelezhetnek-e a közös költségen felül egyéb költség fizetésére?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 08:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem, viszont a közös költségbe elég sok mindent be lehet építeni, vagyis jelentősen megemelkedhet, ha azt megszavazza a lakóközösség (felújítási alap nagysága, külsős takarítócég, portaszolgálat, stb.)
2017. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%
Csak ha kárt okozol.
2017. nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

na de a közös ktg-be csak az építhető be, amiről van számla, ugyebár?

Tehát megtehetem, hogy köszönöm, nem fizetem ki a talarítást, mert nekem ez így nem megfelelő, ahogy van?

2017. nov. 22. 08:58
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem felel meg?
2017. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Milyen takaritás volt? Ha volt róla szerződés stb. akkor neked is ki kell fizetned. Nincs róla számla meg semmi sem?
2017. nov. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

Ha a többség úgy döntött, akkor igen.

Mindenhol van egy-két ilyen hülye lakó, akinek az sem jó, ha a lakók takarítanak, de az sem, ha fizetni kell érte. Hát más megoldás nincs.

Nem mindenki szereti a koszt.

2017. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Victor C. ***** válasza:
67%

Amennyiben nem a celnak megfelelo hasznalata van a lakasnak (ami allando ottlako vagy uresen all), vagyis iroda, vagy rovidtavu kiadas (Airbnb), akkor a kozosseg megszavazhat extra dijakat.

En szemelyesen tudok egy hazrol az Andrassy uton, ahol az Airbnbsek DUPLAJAT kell fizessek a havi negyzetmeter kozozs koltsegnek.

2017. nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

A takarítás minősége nem felel meg. Nincs számla, az egyik lakó csinálja. Januárban "úgy döntött", hogy árat emel. Addig nyeltem, hogy mocsok van, de már akkor szóvá tettem, hogy ez azért nem így működik.

Mindenki elégedett 2-3 lakón kívül, de komolyan, néha nem tudom, hogy az ő lakásuk akkor milyen lehet.

Ráadásul lenne számlával takarító, aki ugyanezért a pénzért heti 1 helyett 2x takarít. Ez bele lenne építve a közös ktb-be és nyilván ez ellen nem lenne kifogásom.


Akkor nekem most a pénzemért tűrni kell a mocskot?

Kötelezhetnek arra, hogy kifizessem a takarítást, amivel nem vagyok elégedett, ami nekem nem felel meg?

2017. nov. 22. 09:30
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

Ha a ház nem szavazta meg, akkor nem kell fizetned.

Ha megszavazta, akkor ez van. Vesd fel, hogy hívjanak össze közgyűlést, vagy rendezzenek szavazást.

De ha ott is leszavaznak, akkor ez van.

2017. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Akkor is muszáj fizetnem, ha nincs róla számla? Hát akkor mi alapján?

Adjon számlát, és építsék be a közösbe. Akkor oké.

2017. nov. 22. 09:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!