Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma beszereléshez milyen...

Klíma beszereléshez milyen engedélyek kellenek?

Figyelt kérdés
Most költöztünk egy társasházba, klímát szeretnénk rakatni. A kültéri egység a mi saját teraszunkon lenne a földszinten. Egy szomszédunk van, akinek a miénk mellett van a terasza, vele van egyedül közös falunk. Tőle kell valamilyen engedély, hogy oda engedi a klímát a teraszra? Társasházi szabályzatról nem tudok, mivel csak nemrég adták át az épületet. A terasz, ahol a kültéri lesz, beugrós, oldalsó fekvésű, senki nem lát be, ráadásul saját tulajdon. Miket kell akkor így beszereznünk, hogy klímát rakathassunk?
2018. jan. 23. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kéne engedély, ha az épület műemlékvédelmi besorolású lenne, de valószínűleg ez az újépítésnél nem játszik.

A társasház saját szabályzása szólhatna még bele, de mivel saját teraszon helyezné el, így ők sem igazán...

A szomszéd akkor reklamálhat, ha a kültéri egység zajától "nem tud élni". Ez szubjektív dolog, de ki lehet fogni "rossz szomszédokat".

Telepítésnél figyelni kell, hogy jó minőségben legyen felszerelve, az állvány stabilan legyen rögzítve, a kültéri jóminőségű gumibakokra kerüljön stb., hogy a szerkezetnek a lehető legkevesebb rezgést adja át - mi pl. panelban a 4.-en is halljuk, ha az elsőn pöröga kültéri, mert a falban jól terjed a hang...

2018. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell engedély. Ha nem tiltja a ház szabályzata. Általában akkor kell engedély, ha a ház homlokzatára akarják tenni.

Nekem is volt egy korábbi lakásomban és tök csendes volt. De vannak valóban olyanok is, mint valami traktor :D Szóval ha a tiétek nem lesz csendes, akkor lehet számítani konfliktusra a szomszédokkal. És nyilván nekik is meg lesz a saját igazuk.

2018. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak új, inverteres klímát engedélyeznek társasház falára szerelni, tűzvédelmi okokból. On-off már nem telepíthető. A lakók 50%+1 aláirása kell, hogy beleegyeznek, hogy klímát szereltetsz a társasházba, és ezt a jóváhagyást kell bevinned az önkormányzatra. Ezután hivatalos, számlaképes szakemberekkel kell a klímát felszereltetned, akik be is üzemelik. Nem mókolhatsz, kókányolhatsz, hogy felszereled te, és csak elhívod őket feltöltetni. Ez van sajna. Nyáron is meghaltak egy klíma meghibásodás okozta társasházi tűzben.
2018. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3-as: ez a 50%+1 hol van leírva? A '98-as törvényben volt, hogy önkormányzatnál kell engedélyeztetni, meg a lakók 4/5-ének jóváhagyása kell hozzá, de a 2008-as törvény ezt felülírta és már csak különleges esetekben kell engedély önkormányzattól. Minden egyebet csak a társasház belső szabályzata tilthat, de saját teraszon az sem, mivel ez a lakás belterületáhez tartozik.

A telepítést valóban csak szaki végezheti, de a szakszerű szerelés igazolása nélkül már a bolt sem adhatja el a készüléket - de ez az üvegházhatású gázok alkalmazása miatt van, azt továbbra sem ellenőrzi senki, hogy a villanyszereléshez értenek-e.

2018. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

csak az szerelheti be a klimat, akinek van erre engedelye

a szerelo ad egy alairt okiratot ami szukseges a beszereleshez

a trukk ebben, hogy sajat hozott gepet fog neked beszerelni altalaban Glee tipusut ami egy los**r dragan..

en akartam hozni sajatot nyaron, azt beszereli de senki nem vallalta csak a sajat noname gatyisagait kriminalis aron

azt is kozoltek telefonon 200e forintos keszulek alatt ki se jon

2018. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, mert tavaj szereltettem fel, és így kellett. Nem kis utánajárás volt. Ha könnyebben elintézed, szerencsés vagy. Használt klímát is telepítenek szerelők, de társasházra nem tudom hogy hogyan tudod kivitelezni.
2018. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#3-as-ra ne hallgass, nem tudja, mit irkál. Amiket leírtál, az alapján semmilyen engedély beszerzése nem szükséges. Szomszédtól sem.
2018. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5: Ilyenről még életemben nem hallottam, hogy egy szerelő csak az általa hozott gépet szereli be. :D

Én magam megvettem. Kerestem klímás céget, szakembert. Kijöttek, beszerelték, kértem számlát és kaptam is. Ennyi.

2018. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak a klíma megvásárlásához szükséges igazolást beszerezni, de valójában bárkivel beszereltetheted utána (természetesen klímaszerelővel érdemes).
2018. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És, ha határ melletti boltban veszed meg, és azt mondod határon túlra viszed,- ott nem kell engedély a vásárláshoz- simán meg tudod venni. Naugye? Ezt biztos nem tudtátok.
2018. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!