Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestről kiköltözni és...

Budapestről kiköltözni és munkába járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal úgy döntöttünk, hogy itt hagyjuk Budapestet és veszünk egy kis házat. Nos, több települès is szóba jött, nyilván közelebb és messzebb is... találtunk cirka 50km-re egy házat, a vonat egy óra alatt bejön. Nekem ezzel nincs bajom, de ismerősök a plafonon vannak, holott utaztam már a városon belul 2órat...

családot szeretnénk alapítani és mivel minimális az önrészünk, nem tudunk a városhoz közel ingatlant venni.. de már nagyon vàgyunk egy kis családra, a CSOKot is megigényeljük. Én nagyon lelkes és bizakodó vagyok, alig várom már, hogy a saját lakásunk küszöbét léphessük át (még ha el is adósodunk érte közel 20 évre)

Mi a véleményetek/tapasztalatotok?

N26


2018. jan. 24. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi meglepő, ezt idősebbek is megteszik, Budapest nagy része sajnos élhetetlen. Ha jót akartok, akkor a Dunakanyarban nézzetek szét. De pl. Dunakeszi, Göd, vagy Szentendre túlzsúfolt, Csobánka és Pomáz nem napon barnult zóna, mondjuk Leányfalutól és Gödtől felfelé már jó. És jó a Szentendrei-sziget is. Vagy Vác, Verőce.
2018. jan. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Olyat nézzetek, amelyiken jó a tető, jó a vizesblokk (fürdőszoba, amerikai konyha) és van csatorna, van gáz vagy elektromos fűtés, van telefonhálózat (internet, kábel tv). 50-60 n2 már jó lehet. Ha szigetelt, még jobb. De a téglából épült volt üdülőházak is jók, 300-700 m2 körüli kerttel.
2018. jan. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Ja és ha van beleépítve biztonsági rendszer, még jobb.
2018. jan. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Mi is a kiköltözés mellett döntöttünk és nem bántuk meg. Sokkal vidékiesebb a hangulat. Párszáz méterre lakunk a Duna zöld területétől, a töltésen rengetegen futnak, bicajoznak, sétálnak jó időben, kellemes kis környezet. A társasház előtt áll meg a Budapestre tartó busz, nagy bevásárló központok autóval 5 percnyire, iskola, ovi, orvos, játszótér sétatávra.

Ismerem a szomszédaimat, szemmel tartjuk egymás lakását. Nekem a nagyvárosi élet után nagyon hiányzott ez a kis "vidékies", családias nyugalom. Főleg úgy, hogy mindezek mellett karnyújtásnyira van Budapest. Én nem bent dolgozok a városba, a reggeli csúcsban is beérek 20-30 perc alatt. A párom az Árpád hídhoz jár 7-re, ekkor még szintén beér autóval 30-45 perc alatt kb. Busszal, vagy hévvel kicsit macerásabb, kb. másfél óra lenne.

Sokan teszik le az autót egy közeli P+R-ben egyébként és mennek tovább tömegközlekedve Budapest határától (innen már általában gyorsabb így). Összességében attól függ mikorra jársz dolgozni, de szerintem nem rosszabb, mint Budapest bármelyik tájáról bejárni. Ha kinéztek egy házat érdemes pár napszakban eltömegközlekedni két irányba, hogy milyen is ez. (Nyilván ha kötött pályás akármi is közlekedik arra, akkor akkora baj nem lehet).


Számomra egyébként az is nagy előny, hogy nincs megváltott parkolóhelyem, még is tudom, hogy nem kell idegesen köröznöm a ház körül parkolóhelyet keresve, mert biztosan lesz a ház előtt. :)

2018. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
49%
Utolsó, leírnád kérlek,hogy hol laksz? :)
2018. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!