Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saunier Duval gázkazánunknak...

Saunier Duval gázkazánunknak ez a 3. fűtési szezonja. Novembertől mostanáig nem tudták megjavítani, mi kapcsolgatjuk ki-be, mert amikor maga áll le, nem kapcsol ki a szivattyúja. Hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Ha a termosztát kapcsolja ki a fűtést, a szivattyú nem áll le. Csak, ha manuálisan a kazánon nyomjuk a gombot.

Még úgy sem tudták megjavítani, hogy sokba kerüljön a javítás. Persze, nem arra hajtunk. Másfél hónapja a szerelő már nem is jelentkezik (a kazáncég szerelője). Előtte még jött 2-3 hetente, és próbálkozott különféle alkatrészek cserélésével (drágákkal is).


2018. jan. 25. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyeség amit kérdezek, de zavar hogyha megy folyamatosan? Olyan sokat nem fogyaszt, a víz meg bírja a pörgést.
2018. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást...Hát, nem tudom, nem fogyaszt-e sokat (?) Meg használódik is - forgó alkatrész. Végül is én elvolnék vele (bár egy kis zajjal is jár) - a barátnőmé/élettársamé a lakás/ház, ő pedig nagyon spórolós (villany...ilyesmi)
2018. jan. 25. 11:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a lakás vagy a ház. 3 fokozata van, átlag a 40, 60, 80w/óra a fogyasztásuk. Azért néha mennie is kell, a holtidő akkor kb 16 óra. 16x60 az 960w naponta, egy hónapban 29kw ha jól számoltam. Az áram kb 38 forint, ha van kedvezményes, akkor olcsóbb. Ez 1100-1200 forint kb. Hát hogy ez sok e, az már nem rám tartozik.
2018. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a fogyasztáson múlik,de a sok kicsi sokra megy .

Ekkora butaságot írni,no komment .

Az egész fűtési rendszer üzeme megváltozik .

Keres másik szerelőt.3 éves kazánhoz még kell lenni alkatrésznek .Min.5 évig biztositani kell.

Nézz bele a garanciájába is .Mit ir a szavatosságról .

2018. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a szerelő sem ért kellőképpen hozzá.

Ugyan ezt a márkát nálunk már 4 óra hoszt javitotta ,aztán hivta a kollégáját,aki 10 perc alatt megjavitotta.

Na ez került 10000 be .

előző

2018. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mire mondod hogy butaság volt. Csak kiszámolta hogyha nem mennek oda félóránként kikapcsolni, az kb mennyivel növeli a villanyszámlát. A kérdező is a miatt parázott hogy nagyon megnyomja. Spórolósak, i végül is nem baj.
2018. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! Végül is, amikor itthon vagyunk nem gond kapcsolgatni sem - ha nem vagyunk itthon, max bekapcsolva hagyjuk. De, azért jó lenne megoldani a problémát, a mai világban ez már elvárható lenne. Volt olyan is, hogy 2 panelt is kicserélt benne, ami kb 70-80 ezerbe került volna (az egyik 60, a másik 10-20 között), de attól sem javult meg. Tényleg próbálkozunk egy másik szerelővel, bár nem tudom, hol találunk duvalost, mert tudtommal ezen a vidéken csak ő van, aki szokott jönni....
2018. jan. 25. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy nem végső megoldás...de a termosztát reléjére rá lehet kötni(max2,5A) a szivattyút,és az leállítja.
2018. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a gyakorlatban ezt nem tudom hogyan lehetne, de egy szerelő talán majd .....
2018. jan. 26. 13:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!