Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Munkalap javítása lehetséges?

Munkalap javítása lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem rég vásárolt és beépíttetett munkalapunkba jött a villanyszerelő bekötni a főzőlapot és a sütőt. Azzal a lendülettel, ahogy kiemelte a lapot, kitépte a munkalap egy darabját. 2x2 centi lóg ki a hibából kb., de marha idegesítő és hetek óta csak egy egymásra mutogatás megy (villanyszerelő szerint túl szűk lyukat vágtak a lapnak, mossa kezeit, asztalos szerint béna volt a villanszerelő, mossa kezeit), engem meg közben az ideg megöl, mert elköltöttünk erre egy kisebb vagyont és egy mozdulattal elcsúfították.

A munkalap fóliázott bútorlap gyakorlatilag. A matt fólia része pattant le róla. Egy színű az egész.



2018. jan. 29. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet javítani kulturáltan.

Csak a csere segíthet.

2018. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem érdemes javítgatni, mert nem lesz szép, viszont kidobni egy "kicsit" költséges lenne.

Mivel a főzőlap körül hibásodott meg a munkalap, tetessetek körbe, vagy csak a két szembeálló oldalra 3-3 cm-es fémszegélyt. Senki nem fogja tudni, hogy nem a dizájn része és eltűnik a hiba.

Fogalmam sincs, hogy ilyesmit hol lehet kapni, de gondolom barkácsáruházakban biztos van.

2018. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

valami ilyesmi élvédő fémprofilra gondoltam, de van ez műanyagból is, különböző színekben:

[link]


[link]

2018. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
Igazából lehet javítani de restaurátori munka lenne ugyanolyan munkadíjjal. Ha inox a főzőlap akkor jó ötlet a mellé rakott inox lemez. Mutatsz képet akkor lenne a legjobb? De ne menjen derékszögben a lap alá mert akkor féloldalasan megemeli.
2018. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, ha nem marad más megoldás. Viszont valami merev lemezből gondoltam, ami bírja ezt a környezetet, korrózió álló és folytonos (egy lemezből van kivágva) a tisztíthatóság érdekében. Ez persze hordozza annak veszélyét, hogy újra megsértjük a munkalapot, mivel megint ki kell emelni... Nagyon mérges vagyok. A munkalap métere 12 ezer forint volt, ha magunknak szabnánk be sem akkora költség, amit szeretnék így két héten belül másodszorra is bevállalni. Viszont ha tizenx évig ezt kell néznem, akkor mindennap agyvérzést fogok kapni a "szakembereink" miatt.

Már csak kéne kerítenem egy céget, aki ilyenekkel foglalkozik és ki kéne találnom milyen anyag bírja a főzőlap alatt (nem rozsdásodik, nem színeződik el).

2018. jan. 29. 17:53
 6/9 A kérdező kommentje:

[link] Ez egy kisebb, amiből van kettő és kevésbé zavaró és van egy picit nagyobb, aminek nincs meg a lepattant darabja. Ha a fém lap mellett döntünk mindenképpen körbefutna és egy darabból állna, vagyis egy lemezlapból lenne kivágatva.


Kínomban már az új, nagyobb főzőlapon is elgondolkodtam, ez úgy is megkopott itt ott, de ennyivel nagyobbat (4-5 cm-vel szélesebb) meg jó eséllyel nem is tudnék betenni.

2018. jan. 29. 18:04
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Az inoxot azért mondtam mert az a rozsdamentes acél (más néven: stainless steel, inox steel, inox). Magyarul is rákereshetsz vannak üzletek, neked olyan kellene ahol vágást is vállalnak. 1 mm vastag bőven elég, de lehet vékonyabb is 0,5 mm. Jobb ha saválló mert az nem foltosodik a lúgtól/savtól és jól tisztítható.


[link]


Ki kell hozzá venni és most óvatosan. Ha szorul kitágítani kicsit a kivágást a munkalapon. Az inox lemez belül lehet pontatlanabb csak fedje a főzőlap. Kívül meg tartással fedje a töréseket.


kb így:

[link]

2018. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hogy sikerült megoldani végül?
márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rozsdamentes lemezből vágattunk ki egy keretet a főzőlap alá, ami így eltakarta a sérüléseket. Szerencsére találtunk ismerősi körben olyat, aki ezzel foglalkozik és "fű alatt", anyagáron levágatta nekünk.

Szerintem esztétikus megoldás lett, bár nem rég elköltöztünk, így már nem érdekel. :) Mindenesetre jó kis tanulópénz volt.

márc. 28. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!