Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem kértek engedélyt, tehetek...

Nem kértek engedélyt, tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A társasházunk pincèjèt megvettèk(korábban kisbolt volt) ès tánciskolát nyitottak. Úgy tudom, hogy kötelesek lettek volna a lakók engedèlyèt is kèrni, ez elmaradt. Tèvedek, vagy hibáztak? Ha lehet tennèk ellenük valamit. Nem akarok rossz indulatú lenni, de mèg hangszigetelèsük sincs ès az alsó lakásokban 10-20 között folyamatosan dübög a zene. Próbáltuk bèkèsen elintèzni, de rendszeresen elzavarnak minket. Ha csak napi 2-3 óra lenne nem zavarna, de egèsz nap ez megy, csak vasárnap van csend.

2018. febr. 5. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk pékség van,a nnyi a különbség, hogy önkormányzati bérlemény. Még eddig nem sikerült semmit tenni. akkor nyitottak, amikor megszűnt az a törvényi előírás, hoyg kell társasházi közgyűlési határozat a megnyitáshoz.

A hangszigetelést az ÁNTSZ-nek hatásköre elrendelni, azzal tudtok gyors eredményt elérni.


Elvileg egy közgyűléssel be lehet tiltani, nálunk ez még nem jött össze, főleg, hogy a közös képviselő szerint erre nincs lehetőség.


A Levegő munkacsoport foglalkozik a lakókörnyezet zavarásának jogi hátterével is, a weboldalukon a cikkeik között vannak erről gyűjtések, de telefonon is segít a jogász. Azt nem tudom, idén mik az aktuális jogi lehetőségek, ha megtudtad, kérlek, írd meg ide is! Köszi.


Birtokvédelmet pedig a polgármesteri hivatalban lehet kezdeményezni.


A társasház amúgy bármilyen házirendet meghatározhat, pl. a decibelhatárt is, de szerintem a helyi rendelet is szabályozza ezt.


Én feladtam, belefáradtam.

2018. febr. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Lehet kérni birtokvédelmet a zaj miatt
2018. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előre engedély kérni már nem kötelesek.

Viszont a közgyűlés utólag megtilthatja a zajos tevékenység végzését.

Társasházi törvény, 18. § (3) b):

A közgyűlés "a lakhatás nyugalma - így a zaj- és rezgésvédelem, valamint a lakókörnyezetet veszélyeztető más tevékenység megelőzése - érdekében a használat, hasznosítás módjának megváltoztatását megtilthatja vagy ahhoz az erre vonatkozó külön jogszabályok előírásainak figyelembevételével kikötött feltétellel is hozzájárulhat."

[link]

Olvasd el a teljes 18-19. §-okat is.


Szóval, vagy megfenyegetitek őket a perrel (ők fizetik, ha veszítenek), vagy birtokvédelmet kértek a jegyzőtől.

2018. febr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!