Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a szomszédom...

Mit tehetek ha a szomszédom nem enged a vízórához?

Figyelt kérdés
Egy osztatlan közös tulajdonban élünk és 3 lakás van.Az első lakásban élőnek a kertjében van mindenkinek a vízórája és a 2. lakó kapott kulcsot de mi nem.Mint tehetnénk hogy a saját vízóránkhoz hozzá férjünk?

2013. júl. 24. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérj kulcsot az 1.-től, ha nem ad akkor a 2-től. Ha ő sem akkor vízművekkel csináltass sajátot.
2013. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kértem.A másodikkal joban vagyok ezért nem is akarom bele vonni ebbe mert ha meg nem-et mond mert nem akar össze veszni az első lakóval akkor meg én veszek össze vele
2013. júl. 24. 12:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Saját vízóránk van.Minden lakónak a saját nevén van egy aknába.Ezért nem gondolod hogy aknát ások meg kiadok 100.000Ftot hogy behozzák idáig a vizórát
2013. júl. 24. 12:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem ad kulcsot? Ugy b**/nám le ,hogy mutatóba sem maradna belőle .Aztán mehet panaszra ,ahova akar.De a zárba is bele nyomni dolgokat ,és akkor ő sem nézegetheti az óráját .Nálunk is osztatlan közös tulajdonon van a víz óra akna. De miért is kell ezt lezárni .Érthetetlen .
2013. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj 2 nagy kapu van.Az első szomszédnak egy nagykapu meg nekünk is egy a második szomszédal.Ezért nem tudunk a telkére bejutni hogy megnézzük a vízórát. Egyébként a 2 kapuból a mienk a hivatalos mert 1980ban lett kapu cserélve.Anno a másik kaput le kellet volna bontani de nem tette.Az a baj nem tudom hova fordulhatnék segitségért
2013. júl. 24. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:

A te vízórádtól nem tilthat el, törvényileg neked is kell kulcsot adni.


Mivel közös tulajdon neked is van részesedésed benne.


Ez olyan mintha egy társasház pincéjét lezárnák és mindenki kapna kulcsot csak te nem.


Nálunk megtette a szomszéd, hogy lezárta és csak neki van kulcsa, aztán kértem egy kulcsot én is, majd lecserélte a lakatot.


Amikor megtudtam kivertem a balhét.


Állj ki a jogaidért.

2013. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kapu ügyében mond neki ,hogy mész az Önkormányzet Építési és Engedélyeztetési osztályáhhoz ha nem ad kulcsot és lezárod a vitát.


A barátom megtette mivel a szomszéd kisajátította a haszonutat vagy mit, és így csak több telken keresztül lehetett a házukhoz elérni :)


Ők is az Önkormányzet Építési és Engedélyeztetési osztályához fordúltak.

2013. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!