Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Talált antik asztalról 1810-bó...

Cement Ilona kérdése:

Talált antik asztalról 1810-ból. Vélemények?

Figyelt kérdés

Múlt évben egy 1880 ban épült kastély tetöterében a város központjában egy asztalt találtak beleépitve, elbarikádozva.

Erre eddig azért nem bukkant rá senki mivel a tetö szerkezet egy olyan szögében volt mely csak akkor vált elérhetövé mikor azt felújitották azaz teljessen szétszedtek.

Ez az aztal most az én családom egyik szobájában van, rendkivüli eredeti állapotban.

Az ok amiért ezt most irom az hogy aggaszt az hogy az asztal beljsejében vérfoltok nyoma láthato, illetve ordibáló ember arcok illetve röhögö hosszu nyelvü es fülü figurák formálódnak ki belöle és ezt egészében véve kellemetlen valahogy nyugtalanitó számomra használni ezt a tárgyat.

Bármiféle ezoterikus dolgokban nem hiszek és erröl szó sincs pusztán a véleményekre vagyok kiváncsi hogy ennek ellenére megtartsam e ezt a darabot vagy adjam el, de ez által elkerülne eredeti helyéröl, épületéböl.


2018. febr. 10. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
Jó lenne az asztalról és a feltételezett vérfoltokról pár fotó. A feltételezett vérfoltok szerintem inkább talán korabeli tintafoltok lehetnek, mert az akkoriban használt gallusztinták meglehetősen sűrűk voltak. Egyébként meg hogyan kerülne pont vér (netán emberi) egy asztal belsejébe ? Ha a padláson volt hosszú ideig, akkor még talán az állapota sem lehet túl jó, mert az éves nagy hőingadozás és páratartalom-változás a faanyagot meg az esetleges enyvezést is erősen megviseli.
2018. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán a lelkiismereted... Jó, hogy találtátok, de az ingatlan tulajdonosa tud róla, hogy elvittétek? Add vissza neki, vagy add el, ha nem tetszik. Egy kép mondjuk sokat segítene megítélni, hogy tényleg félelmetes-e.
2018. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!