Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vályogház. Milyen fűtés...

Vályogház. Milyen fűtés legyen? Jó lenne a klíma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vályogház vásárlás előtt állunk, illetve már engedélyezve van a hitel, stb.. csak a pénzre várunk.

Sajnos a gáz nincs bevezetve, csupán egy kis kályha van a konyhában. Műszakba járó pár révén kellene még valami fűtési mód, hogy ne a jéghideg házba érjünk haza munka után. Az egyik szobába konvektort szeretnék az stimm.. viszont a másik szoba elhelyezkedése ezt nem teszi lehetővé, tehát a kivezető nyílás csak a szomszéd felé lenne megoldható, ami nem engedélyezett.

Utánaolvasás után még a fűtésre is alkalmas klíma merült fel, mint lehetőség. Jó ötletnek tartjátok? Tapasztalatok is jöhetnek, szidás, bármi, csak írjatok valamit :D Köszi.



2018. febr. 16. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal ugye tisztába vagytok hogy a gáz bevezetése se két fillér. Szóval elég drága . E mellett még mindíg a gázkonvektor az egyik leggazdaságtalanabb fűtési mód bár már talán az új készülékek jobbak. A fa is drága lett nagyon. Ha gáz akkor radiátoros rendszer kondenzációs kazánnal. Na ez is drága kiépíteni. Pláne hogy benn sincs a gáz. Klíma nem rossz ötlet szerintem csak nem kell sajnálni rá a pénzt hogy nagyon takarékosat vegyél. Pláne hogy hűteni is tudsz nyáron. Mert vájog ház is átmelegszik ha kánikula van akárki akármit mond. 200 körül kapni jót azt mondják. Én is műszakba járok . Sok más kollegával ellentétben simán tudok aludni éjszakás műszak után is vagy bármikor nyáron mert van klíma. Isten álldása. Szerintem jó alternatíva fűtésre is . Mégha nem is állandóra. Én inkább meggondolnám a gáz bevezetését pláne egy darab konvektor miatt. Szerintem nem éri meg. De hátha más is hozzászól majd
2018. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy hőszivattyú talán jó lenne, de ahhoz legalább a födémet érdemes szigetelni, és az ablakot kicserélni szogeteltre.

[link]

De én inkább egy gázkazánban gondolkoznék, azzal az egész lakást fűthetnétek, plusz még a melegvizet is biztosítaná. 1,5 millából kihozható a központifűtés.

2018. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha lenne másfél millánk, amit csak a fűtésre szánunk, nyílván a gázcirkóra szavaznék én is. De sajnos ezt nem engedhetjük meg magunknak..ha csak 2-3száz ezret spórolunk a beépítésen, már jól járunk, mert ablakcsere is lesz, villanyvezetékek stb.. szóval nagy fába vágtuk a fejszénket, de sebaj. Köszönöm a válaszaitokat, de azért még jöhet, jöhet, jöhet a többiektől is :)
2018. febr. 16. 19:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Elvileg egy magas COP értékű klímával olcsóbb fűteni, mint kondenzációs gázkazánnal.

Ebben az esetben pedig mindegy, hogy nincs szigetelve a ház.

Nagy hidegben viszont probléma lehet a hőszigetelés hiánya, olyankor nem biztos, hogy ki tudja fűteni a klíma. Akkor segíthetne a kályha is.


Szerintem kiépíteni a központi fűtést, beköttetni a gázt kondenzációs kazánnal, erre nem elég 2 millió.


Ha jó a ház beosztása, akkor 2 klíma szereléssel együtt valamivel fél millió fölött van, s télen hűt is.

Klímának van minimális hangja, de elenyésző.

2018. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Épp ezért írtam hogy gondoljátok meg a gázbevezetést hogy megéri e egyáltalán. Gondoltam hogy nyilván nem a központi fűtést ellenzitek hanem mert sokba kerül. Másfél lenne legalább a központi plusz a gázbevitel.
2018. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 gabesz147 ***** válasza:
Ha gáztűźhely is lesz, akkor jó a vegyes megoldás. Amúgy két jó klíma elég. Nehéz döntés. Főzni is kell valamivel.
2018. febr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát... vályogházhoz én még mindig a cserépkályhát találom a leggazdaságosabb megoldásnak. A klíma nem rossz ötlet vályogházba sem, de a fűtési célokat el lehet felejteni, csak kiegészítő fűtésre alkalmas, pld. addig, amig a cserépkályhát kitakarítod és begyújtod.Nyáron viszont nem rossz!
2018. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

A válasz igen! Lehet klímával fűteni, de egy két dolgot azért tisztáznék. Mindenképpen jó lenne látni valami tervet, baromira nem mindegy milyen házról van szó, milyen a kialakítása stb. Ajánlották itt a hőszivattyút, persze ezzel sincs gond, de nyilván aki szóbahozta nem szakember és nem ért hozzá. Egy valamire való rendszer milliókba van, de legalább annyi, mint a gáz komplett bevezetése, tehát ezt az ötletet én felejtőbe tenném. Egy olyan rendszer megvétele és kiépítése még alsóhangon is 5-10-szer annyiba kerül, mint egy márkás prémium klíma. Arról, nem is beszélek hogy, ha már hőszivattyús rendszer, akkor levegő-víz hőszivattyús kombinált fűtés/HMV ami kombinálható a radiátorokkal, padlófűtéssel és a meglévő helyi melegvizes rendszerrel. Ami annyit tesz, hogy hűtés/fűtés/melegvíz egyben. Csak egy ilyen rendszer kiépítése egy átlag háznál 2 és 5 milla között van.


Szal. Ha nem lesz bekötve a gáz, akkor maradjatok a klímánál. Azt tudni kell, hogy a mai klímák mind hűtő/fűtő hőszivattyús inverteres berendezések, itthon és az EU-ban már csak ilyet lehet forgalmazni. A legolcsóbb klíma a split, ami áll egy beltéri és egy kültéri egységből, a beltériben a ventilátor fújja ki a hideg/meleg levegőt, ha ez nem zavaró akkor vegyetek klímát, fontos megemlíteni, hogy lakástól függően a klíma 5 perc alatt nem képes lehűteni vagy felfűteni az adott teret, ehhez kicsit több idő kell. Hűteni nem hiszem, hogy kellene, én még olyan vályogházban nem jártam ahova klímát kellett volna szerelni hűtés céljából és ezt mint klímaszerelő mondom. De egy gondos tervezés nem árt, ha esetleg segítség kell nyugodtan keressetek privátban.

2018. febr. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

#8!


Hőszivattyú=hűtő-fűtő klíma.

Kb. 200-300 ezer forint. Senki nem a több milliós, 20 méter mélyre fúrt hőszivattyúra gondolt. Ezeknél a kültéri egység vonja ki az akár -20 fokos levegőből a hőt. Egy 3-3,5kW-os egység már egy 20-25 nm-es szobát képes befűteni, de létezik 5kW-os is, ami H tarifával még a gáznál is olcsóbb fűtést tesz lehetővé.

2018. febr. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez kimaradt:

[link]

2018. febr. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!