Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi baj van a fűtésrendszerrel?

Mi baj van a fűtésrendszerrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megpróbálom levázolni problémámat, hátha valaki tudna segíteni..

Elnézést ha nagyon hosszúra sikeredik..


Szóval: Használt téglaház, 95nm hasznos alapterület..

Aljzatra raktunk hungarocellt, fűtéscsöveket, és rá 6cm esztrich betont...

Hozzáteszem hogy kb 55 nm padló, 40nm radiátor...nappali étkező konyha egy térben padló... 3 külön szoba, előtér-wc padlófűtés, fürdőszoba padlófűtés+törölközőszárítós radiátor...


A rendszer úgy néz ki hogy:

Ariston class one kombi kondenz kazán, egy 6os osztó-gyüjtő a radiátoroknak, egy azt hiszem 5ös a padlófűtésnek... azt hiszem 5kör padlófűtés van..

A kazánbol jövő előremenő jön le a kazántol, majd kb 80centire T ágban elágazik... balra radiátorokhoz, jobbra padlóhoz...

Visszatérők ugyanígy az előremenők felett helyezkednek el...

Hogy a padlót-radiátor vízhőfokot tudjuk vezérelni, beraktak egy állítható keverőszelepet a padlófűtéshez közel ami a padló visszamenőböl keverne az előremenőbe, ezzel visszább véve a padló hőfokot... az nem vállt be, mivel valamiért a padlófűtésnél a visszatérő melegedett egy idő után és az előremenő nem....

A szerelő aztán berakott a keverőszelep elé egy keringető szivattyút, mert a kazán szivattyúja nem győzte szerinte a keringetést...


Most ott tartok hogy egyenlőre be van állítva 12fokra a termosztát.. megy a fűtés, lassan emeli a víz hőfokot de: azt vettem észre kb 3óra fűtés alatt hogy hiába van 55fokra állítva a kazán,( radiátorokhoz annyit szeretnék) a keverőszelep pedig kb 40-45fokra.... a padlóba oké, 40fok fele jár a víz, az talán jó is lenne, de most meg a radiátor visszatérője épp hogy nem hideg. Radiátor előremenöje meleg, bár tuti nem 55fokos...de a visszatérő épp nem hideg. én már telljessen elvesztettem a fonalat, nem így gondoltam ezt az egész rendszert, hogy ennyire problémás kitapasztalni a működést..


Szerintem valami még mindig nem kóser, tudna valaki tanácsot adni? A szerelő még nem nézett rá amióta bekötötte, majd jelzem neki a hibát.. ha hiba van a rendszerben...



2018. febr. 20. 21:32
 1/9 A kérdező kommentje:

Elírtam, nem egyértelmű...

Szóval mindenhol padlófűtés, a szobákban pedig radiátor... plusz a fürdőben törölköző szárító... 2 termosztát, 1 a radiátoroknak, 1 a padlonak...

2018. febr. 20. 21:37
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Különösebben én sem értek hozzá,azért elmondom a véleményem .A padló fűtés csak komfort meleget ad,azaz jó meleget ott sosem fogsz érezni .Aztán itt vannak a hiba lehetőségek,még a szerelőnek is gondot okoz a hiba kijavitása .

Ha csak radiátoros fűtés lenne,abban talán tudtam volna segiteni,abban úgy ahogy otthon vagyok.

Család tagom házánál hamarosan fűtés szerelés lesz.

A vizet mikor szerelték ,3 szerelő,előjött a szó a padló fűtésről is .Amelyik megcsinálta magának már,az természetesen dicsérte .A másik 2 meg azt mondta,lófa**ra való.

2018. febr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a szitu, amikor meg kellett volna terveztetni, kiszámoltatni èpületgèpèsszel. Mert most a szaki így szoktuk, ez így jó csak mègsem tudja mièrt nem jó.

Most van 2 kör, radiátor és padló; mindegyikhez termosztát. Ez okè. De akkor külön kène vezèreltetni körökhöz 1-1 szivattyút. Most egyik 2 körre dolgozik, másik meg èlszívja a radiátor elől a vizet.

2018. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsó..


köszönöm a válaszodat, ugyanerre a problémára gondolok én is.... az utólag beépített keringető szivattyún van fokozatállítási lehetőség, remélem azt ha le veszem pl egyesre, akkor mivel kevesebbet szív, talán a radiátorokhoz is eljuthat a melegvíz, és a kazán szivattyúja oda is tud tolni....

Jól gondolom??

2018. febr. 21. 08:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Te ott rontott el, hogy keresned kellett volna egy gépészt.

Ő meg ott rontotta el, hogy egy hidraulikus váltót-mindjárt a kazán után-kihagyott.

2018. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld a sebessèget csökkenteni. De jó volna 2 megfelelő körre bontani a rendszert, a külön termosztátokkal, szeleppel, szivattyúkkal.

Rendesen kellene megcsinálni, mert különben lesz egy èppen működő fűtèsed ami bármitől bedögölhet.

2018. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem köszönj el szépen a szerelőtől, mert ebbe beletört a bicskája és keress egy gépészt, aki összeválogatja a megfelelő szelepeket, meg beszabályozza.

Túllépett a világ a "cirkó meg pár radiátor" rendszereken. Ez így van jól, de sokan nem akarnak tudomást venni róla és úgy kötözgetnek mindent, mint 20 éve.

2018. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Hogy a padlót-radiátor vízhőfokot tudjuk vezérelni, beraktak egy állítható keverőszelepet a padlófűtéshez közel ami a padló visszamenőböl keverne az előremenőbe"


Na ezt a szelepet nálunk a szaki eleve rossz helyre, és fordítva rakta be.

Én a vegyész magyaráztam el neki végül, hogy ez pont olyan, mint egy vízlégszvattyú, és az előremenő áramlás rántja magára a visszatérőből jövő vizet. Végül csak megcsinálta úgy, ahogy én mondtam, és jó lett. De hót ciki volt, hogy én, a hozzá nem értő megrendelő magyarázom a szakembernek, hogy mit hogyan kell csinálni.


Nálad biztos, hogy jó helyen van ez a keverőszelep? És jól van bekötve?


Amúgy a két külön termosztát által vezérelt két külön körben - mindkettőben kellene legyen keringető szivattyú.

2018. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De miert kell a plusz 1 szivattyú? Van egy a kazánbanban, és egy a padlófűtés osztó gyüjtő előtt...
2018. febr. 23. 08:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!