Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költöznél a munkahelyedtől...

Költöznél a munkahelyedtől egy órányi útra, ha az "új" ház lényegesen nagyobb lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg egy barátunk kb. 20 nm-es garzonjában lakunk egy budapesti külkerület paneljában párommal és a kislányunkkal. Ici-pici a konyha, az ágy már a gallérián van stb. Ezt hozta az élet. Viszont most kaptunk egy lehetőséget a családtól, hogy átköltözhetünk egy tágas kertes házba, ahol van 3 tisztességes méretű szoba, konyha+nappali, stb., pince, nagy kert. Ez is külkerületben van, viszont főútvonal mellett....bár van előtte egy üres terület. A házban teljesen csend van, de a kertben a főútvonal morajlását lehet hallani.Költözni vagy nem költözni? Ez lenne a kérdés. A kislányunk még nem óvodás, ez nem befolyásoló tényező. Viszont párom munkahelye szinte a házunkkal szemben van, az új helytől meg tömegközlekedéssel 1 óra 10 perc. Az én melóhelyem mindkét helytől szinte egyenlő idő alatt közelíthető meg. Részemről egyértelműen mennék, viszont páromat a hideg kirázza, hogy ilyen sokat kelljen naponta melóba utazgatnia+arra hivatkozik, hogy milyen egészségtelen a főútvonal mellett lakni a zaj ártalom mellett...Azt hozzátenném, hogy fényévekre vagyunk attól, hogy önerőből vegyünk saját házat. Ti melyiket választanátok?

2018. febr. 23. 03:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10: Nézd főállás mellett marad napi 6 aktív órád minden másra, az életre. Bevásárlás, fürdés, evés, varrás, orvoshoz menés, szülők, lakberendezés, hobbik, művelődés, mosogatás, mosás, gyereknevelés.. ... most ebből lejön még 2,5 óra utazás, az azt jelenti, hogy 2,5 óra helyett 30 perced jut a párodra... hát szerintem az elég netzes! Nem azér vagyunk együtt, hogy gazdasági egység legyünk és ne is találkozzunk, mert az egyikünk vasal, amíg a másik vízvezetékszerelőt keres vagy a függönyt veszi, hanem hogy szerelmi életet éljünk...
2018. febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
11. kieg.: nekem ennél sokkal kevesebb marad, mert az én alvásigényem napi 14 óra.
2018. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nézd, én 30 éve élek (ugyanabban az egy) kapcsolatban, négy gyerekünk van (ök ugyan idöközben már nem itt élnek) a páromnak kezdettöl 1 órányi a bejárási ideje.

Amikor hazajön, akkor itthon nem dolgozik sokat, a (közös) hobbikra, gyerekekre, egymásra használjok az idöt lefekvésig.

Én azt a plusz két órát, amit ö az utazással tölt, a háztartásra fordítom, így mire hazaér, ez is megvan.


Ami olyan, hogy nehéz, két-emberes munka, azt a hét végén- jellenzöen szombaton - közösen végezzük el, de akkor si böven marad idönk a kikapcsolódásra meg együttlétre.


Ezért is írtam, hogy egy jó kapcsolat nem megy tönkre ilyenen, ha mindkét fél tesz érte valamit és nem a másikra terhel mindent.


(Off: ami az alvásigényedet illeti, nem ártana kivizsgáltatni magad, mert ez nem egészséges!)

2018. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13: Az alvásigény egyéni, jártam egy fiúval, akinek semennyi alvásra nem volt szüksége.

Az ember nem gép, különbözünk.

Nekem egy szerelmi együttlét 3 nap, folyamatos szerelmeskedéssel, ezért csak szabadúszó fiú jöhet szóba. Ebben is különbözünk, a legtöbb embernek nem azt jelenti a párkapcsolat, mint neked. Én nem élem meg együttlétnek, ha együtt gondozzuk a kertet, hanem az együttlétből elvett időnek, veszteségnek élem meg.

Ahogy te jónak látod tanácsolni, hogy ne aludjak ennyit, úgy más jónak látja tanácsolni, hogy gondolja át a kérdező, hogy így mínusz 2,5 órája jut a férjére.

A tanácsot értékelni csak ő tudja, mert az ő személyéről van szó. Értelmetlen egymás tanácsait értékelni.

2018. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha a tömegközlekedés 1 óra 10 perc, akkor autóval talán fél óra?


Szerintem megéri. A kislánynak biztos jobb lesz a kertes ház, ott több dolgot tud csinálni, jobban tud mozogni, mint egy 20 nm-es "cellában".

2018. márc. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttetek végül, mi van veletek azóta?
2023. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!