Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elfagyott a fürdőben a vízveze...

Elfagyott a fürdőben a vízvezeték. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár napig nem voltam itthon, és fűtetlenül maradt a fürdőszoba. Ma ahogy hazaértem, el akartam menni zuhanyozni. A tálcában egy kis jégdarab volt. Megnyitottam a csapot, semmi. Se meleg, se hideg. Viszont a WC-ben folyik a víz. és a ház többi csapja is rendesen üzemel. Ha felfűtöm a helyiséget, kiolvad? Vagy szakember kell?
2018. márc. 1. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudjuk, hogy milyen az épület, hol megy a vezeték,de azt tudjuk, hogy hogyan lehet kiolvasztani? Komolytalan. Egy dologra legyél felkészülve, hogy a vezeték is sérülhetett!
2018. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felfűtés után nem derül ki, hogy csőrepedés is van, akkor hurrá!

Az a baj, hogy a víz alatt levő rendszerek elfagyáskor megrepednek, mert szétnyomja a jég, ami nagyobb térfogatú, mint a víz.

Ha mindez a falban történt, akkor van gáz, de mindenképpen ilyenkor legyen kéznél egy vizes!

2018. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kiolvadt, folyik a víz rendesen. A vízóra kint van a kapunál, figyelem, hogy folyik-e el valahová víz, de egyenlőre úgy néz ki, hogy nem tört cső.
2018. márc. 1. 13:06
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt mondta telefonba a szakember, hogy valószínűleg csak a csapnál alakult ki egy kis jégdugó, az okozta a gubancot, mert mindenhol máshol van víz, és egy csövön megy a zuhanyzó, és a wc.


Első válaszoló: Én sem tudom hogy futnak a csövek, nemrég költöztem be. Viszont munka miatt távol voltam pár napot, és elfelejtettem a fürdő temperálását. Hanyag vagyok? Igen, de ez nem ok arra, hogy leírj.

2018. márc. 1. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint szerencséd volt.

Mindenesetre időnként érdemes lesz nézegetni a házfalat kívül (már ha nem szigetelt a ház...). Ha valahol vizesedik, akkor csak keletkezett egy kis sérülés...

2018. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, megfogadom!
2018. márc. 1. 14:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Zárj el mindent. Lemész a vízaknába megnézed az órát. A legkissebb szivárgást is mutatja . Pörög ilyen kis kerék. Ha ez nincs akkor szivárgás sincs
2018. márc. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tèvedsz, mert van olyan szivárgás ami órára nèzve nem látszik. Szívtam is vele.
2018. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Tèvedsz, mert van olyan szivárgás ami órára nèzve nem látszik. Szívtam is vele."


Bizony van!

Ezért írtam hogy a falat nézegetni kell.

Nálunk is ez volt. Épp csak annyira nyomta szét a fagy hogy a falban egy könyöknél csöpögött a víz. Mennyiségre minimális volt, a falat viszont pár hét alatt átnedvesítette.

Jobb megtalálni az ilyen hibát mielőtt lepotyog a vakolat, lelazulnak a csempék stb.

2018. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, nem árt nézegetni, de ha a többi helyen folyt a víz, akkor a fagyás nemigen lehetett olyan mértékű, hogy szétnyomja a csövet. Ahhoz vagy -5 kellene legalább, nyomás alatti csőnél, de akkor nem olvadt volna ki így pillanatok alatt.
2018. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!