Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A függő folyosó bejárata...

A függő folyosó bejárata előtti részt, kinek kell takarítani, hólapátolni, sózni?

Figyelt kérdés
A függő folyosó felőli lépcsőházi bejárata előtti szakaszt a függő folyosó összes lakástulajdonosa köteles takarítani vagy csak az a lakás lakója, aki a függő folyosó ezen bejáratával szemben lakik?

2018. márc. 3. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

A függőfolyosó bármely részét a háztakarítónak kell takarítania.

Ha nincs háztakarító akkor azoknak a lakóknak akik ezt használják.

2018. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

A lakásajtókon kívül minden költség és munka a ház összes lakástulajdonosának egyformán feladata.

Vagy felosztják egymás között, vagy közös költségen megbíznak valakit.


Jól néznénk ki, ha a tetőbeázás megszüntetése csak a felső szinten lakók költsége lenne, vagy a pincében lévő csőtörés javítása csak a földszintieké.

2018. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nálunk a ház takarítására a házmester szerződött, de függő folyosó takarítása a lakók dolga. A házirend így fogalmaz "..., kivéve a függőfolyosókat, melyek takarítása az ott lakó tulajdonos (bérlő) feladata.

Én ebből arra gondolok, hogy mindenkinek az előtte lévő függőfolyosöló takarítása a kötelessége. De az a lakó akinél a függőfolyosó bejárata van, az azt a plusz beugró részt is takarítsa?

2018. márc. 4. 09:12
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

1-es vagyok és nálunk is így van.

Ezért is írtam azt a nagyon lepontozott válaszomat.

A 2-nek jogilag teljesen igaza van, de a gyakorlatban ez életszerűtlen.

Nyilván a földszinti lakó nem fog felmenni a harmadikra folyosót takarítani, hanem takarítja maga előtt.

Így bálatok az emeleten is mindenki takarítja maga előtt, illetve ha van egy, az ottani lakók által használt "senki földje" azt azok takarítják közösen, illetve beosztás szerint, akik azt használják.

Minden normális helyen így van, de lehet ezt a válaszom is lepontozni!

2018. márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Én is az 1-4-es válasszal értek egyet, mindenütt így működik. A beázás, vagy a csőtörés elhárítása teljesen más kategória, mint a függőfolyosó takarítása. A hiba elhárítása mindenkinek egyformán érdeke, erre a közös költségben külön alap van létrehozva, nem is tudom hogy kerülhet valakinél egy platformra a takarítással?
2018. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a lépcsőházat a gondnok takarította, a függő folyosókat a tulajdonosok, mindenki a "maga szakaszát".

Nálunk három lakás volt a szinten, harmadoltuk a folyosó területét. Sosem volt gond belőle.

2018. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 4

"de a gyakorlatban ez életszerűtlen"

Mi az életszerűtlen abban, hogy vagy felosztják a lakók egymás között a takarítást, vagy fizetnek egy takarítónak a közös költségből?

Én gyakorlatilag még soha nem találkoztam olyannal, ahol ezeken kívül lett volna egy 3. változat.

Dolgoztam lakásszövetkezetnél, és konkrétan tudom, hogy mindenhol az említett két változat egyike volt.

Amikor panelben laktam, akkor először az első változat volt, minden szintet az ott lakók takarítottak, de aztán jöttek a problémák, hogy ha az egyik lakás üresen állt, akkor a másik két lakás tulajdonosára maradt az egész szint.

A földszintiek azon panaszkodtak, hogy előttük minden lakó elvonul, a cipőkről ott potyog le a sár, naponta kell takarítani, a felső emeletre meg csak az ott lakók mennek, és ők is csak letisztult cipőben.

Szóval, egy idő után áttértünk a második változatra, vagyis jelképes összegért hetente háromszor kitakarított egy asszony.


# 5

A takarítás nem mindenkinek érdeke szerinted?

Hidd el nekem, ugyanaz a kategória a takarítás, mint a csőtörés és a beázás.

Ha nem hiszed, akkor olvasgasd a társasházi törvényt.

[link]

2018. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A "senki földjéről" sajnos még mindig nem tudom, hogy kinek kell takarítani... Nem is igazán a takarítás a lényeg, hanem majd ha egy idősebb úr vagy hölgy elesik a lefagyott részen, akkor az kinek a felelősségi körébe tartozik? Így a folyosó lakói egyetemlegesen felelnek a bekövetkezett sérülésért?

2018. márc. 4. 17:23
 9/10 A kérdező kommentje:
#4-es hozzászólónál nem értem, hogy milyen lepontozásról van szó... Nem vagyok gyakorlott kérdező, de látom nagyon a szívére vette azt a dolgot. Én is tudom pontozni Önt? Hogyan?
2018. márc. 4. 17:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem vettem a szívemre, csak nem értettem.

Amikor a válaszomat írtam, akkor kb. 12%-on volt a válaszom, amiből az következik, hogy többen "nem hasznosnak" titulálták.

Gyakorlatilag ugyanazt mondjuk mindketten a 85%-ossal, annyi eltéréssel, hogy én azt állítottam (visszaolvasható), hogy amennyiben a háztakarító nem szerződött a körfolyosókra is, akkor azt a lakók takarítják a saját lakásuk előtt. A "senki földjét" pedig az azt használók.

Nem pedig az összes lakó köteles az összes lakó előtt heti/havi bontásban pucoválni egy akár 10 emeletes házat.

Nincs az a törvény és nincs az a lakógyűlés, aki pl. engem erre kötelezhetne, függetlenül attól, hogy az emeletemen az én részemet szótlanul elvégzem.

Azt meg nem várhatja el senki, hogy a takarítandó területet a lépések számával határozzák meg, mert akkor a fsz 1-ben lakó takarítaná a legkevesebbet, a X. em.25-ben meg legtöbbet, mert ő megy a leghosszabban.

A földszint?

Ha valaki felmos, teljesen mindegy, hogy 100 cipő után mos fel, vagy 70, így is úgy is foglalkozni kell vele és kell hozzá egy vödör víz.

Bár ezt is lehetne boncolgatni, mert a kapualjat és a földszintet (liftek, postaládák területe) a háztakarító takarítja, az esetleges onnan nyíló folyosókon meg nem mászkál a többi lakó, legyen az panel, vagy körfolyosós.

Ahhoz nem tudok hozzászólni, hogyha valaki valahol a házban a nyakát töri akkor ki a felelős.

Gondolom a társasház egésze és a közös költségből kell fizetni a kártérítést, de erre is ki kellene terjednie a ház biztosításának.

Mert mi van akkor, ha a takarításért azon a héten felelős lakó Uram bocsá' éppen dolgozni volt, közben ónos eső esett és nem tudott azonnal odapattanni és azonnal megszüntetni?

Nem egyszerű a kérdés, de az biztos, hogy a lakókat emiatt nem lehet felelősségre vonni.

2018. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!