Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Díszes porcelán étkészletet...

Díszes porcelán étkészletet lehet mosogatógéppel tisztítani?

Figyelt kérdés
Illetve milyen típusú tányért, edényt nem tanácsos mosogatógéppel tisztítani?

2018. márc. 4. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha valamit használati célra gyártottak, akkor azt el kell használni. Azaz döntsd el, hogy muzeális értéknek tartod-e, de akkor enni sem kell belőle.
2018. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mosogatógépvásárlás előtt állok, és mivel nagyobb ünnepekkor,vendégségkor aranyszegélyű, díszes tányérokból étkezünk, érdekelne hogy ilyet szoktak-e mosogatógéppel mosatni.
2018. márc. 4. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg az aranyszegélyű és díszes tányérokról kophat a bevonat, de ez a 100.mosogatás után látszik csak, viszont ha ünnepekkor használjátok csak, akkor miert arra alapozol?
2018. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mosogatógép használóként azt mondom, hogy az ünnepi terítéket nem merném a gépbe tenni, mert nem csak a géptől, de a tányérokon levő festék anyagától és a mosogatószertől is függ, hogy mi marad belőle.

Ezt pedig csak úgy tudod meg, ha beteszed, aztán lesz ami lesz.

Nekem pl. egyes üvegpoharak lesznek koszosabbnak tűnők mosogatás után helyrehozhatatlanul, mert valamiért megmarja őket a mosogatószer, pedig csak a legjobb minőségűeket használom, azokat is váltva.

Másik sorozat üvegpohárnak meg kutyabaja, de ez csak utólag derül ki.

2018. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi mindennapos használatra aranydíszítésest használunk, és már régi darabok. Semmi bajuk. Folyékony Somattal mosogatok. Vetettem spórolási szándékkal valami por állagú splendid-et a spárból. A poharaimon látszódott, hogy mattulnak tőle. A kukába landolt majd 1 kg mennyiség belőle. Tanulság: ha telik mosogatógépre, akkor teljen jó minőségű gélre is. Halottam én is van akinek mattok lesznek poharai, egyebei, na ezért. Én nem használok mást, csak gélt, vagy DM saját márkás tablettákat, ezt a nagyon, nagyon zsírosakhoz. Majd rájössz, hogy lesz otthonodban többféle mosogatószer. Azért a kristálypoharaimat csak akkor teszem bele, ha csak azok kerülnek bele, és ilyenkor a leggyengébben programon mosogatom el. Remélem tudtam segíteni.
2018. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"... ha telik mosogatógépre, akkor teljen jó minőségű gélre is."


Nos, az én Indesitemen levakarhatatlanul ott volt a gyártó cetlije, hogy a Finish-t javasolja. Volt is benne egy kis adag ajándékba.

Egyik sorozat poharam matt foltos lett, a másik fajta meg nem.

Jött a Somat, ugyanazzal az eredménynel. No comment!

Váltottam JAR Platinumra, a poharakkal ugyanaz volt a helyzet, viszont egyébként maximálisan elégedett voltam vele. A gép (leeresztője) soha nem volt olyan tiszta, külön mosogatógép tisztítót nem kellett vennem.

Féléve több mint 7ezerFt-os tablettát használok nem hiszem, hogy OlcsóJános lennék.

Hogy mit tenne a poharakkal azt nem tudom, mert az utolsó sorozat foltos poharat már nem dobtuk ki, megmaradt házi használatra.

[link]

A kristálypoharakat meg nem mosom mosogatógépben, mert rá is volt írva az használati utasításra, hogy nem ajánlott.

2018. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne húzd fel magad előttem szóló, én ezt csak azért írtam, mert én is használtam már vacakot, vacak is volt a végeredmény. Én is ökosat használok hosszabb mosogatáshoz, mert a DM-ben kapható Denkmit nevű az. De rövidhez el sem olvad a tabi, jobb a gél, mert nem akarok mosogatószeres edényben főzni, meg az bizti nem karcol. A mosógépekbe is már folyékonyt használunk a legtöbben. Lehet, mosogatógépe is válogatja, hogy mos el. A szomszédasszony is Finish port használ, mert az a 3 kg néha 2 ezer, adott is belőle, de nem volt szép az eredmény nálam, igaz ő is gyakran panaszkodik, hogy maszatosak az edényei. Hiába mondom neki, váltson gélre, neki a tütüke fontosabb. Ennyi....
2018. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bumbi 007 válasza:
Nekem 2 fajta Zsolnay készletem van. A kézzel festett kollekciót még véletlen sem teszem a gépbe. Saját szememmel láttam, ahogy egy jó ismerősöm hasonló Herendi készletéről 4-5 mosogatás után elkezdte leszedni az aranyozást. Viszont ugyanennek a márkának a gépi "aranyozású" (arany hatású) változatát már 15. éve mosogatógépben mosogatom, semmi kopás nincs rajta.
2018. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Szia, melyik az a Zsolnay garnitúra, ami bírja a mosogatógépes mosast?

2021. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!